Zarobki w Dubaju

Praca za granicą    
ocena

Coraz więcej Polaków myśli o wyjeździe do Dubaju w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Na jakie zarobki można liczyć w tym kraju? Czy Dubaj jest faktycznie atrakcyjny pod względem wynagrodzeń?

Zarobki w Dubaju

www.freeimages.com

W Dubaju podobnie jak w Katarze prace fizyczne są „zarezerwowane” dla imigrantów z Azji i wyjazd „na zmywak” w przypadku Polaka na pewno nie byłby opłacalny (pracownicy fizyczni zarabiają średnio 500-600 dolarów miesięcznie). Europejczycy znajdują natomiast zatrudnienie z atrakcyjnym dla nich wynagrodzeniem przede wszystkim jako tzw. specjaliści, ponieważ obecnie w Dubaju istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowane kadry.

Zależnie od branży pracownicy umysłowi mogą liczyć na zarobki – w przeliczeniu na polską walutę – od 20 do nawet 50 tys. złotych. Najważniejsze są wyższe wykształcenie oraz doświadczenie w zawodzie. Szczególnie chętnie zatrudniani są m.in. inżynierzy, architekci, menedżerowie oraz kierownicy budów. Dla przykładu: dyrektor HR w Dubaju zarabia średnio ok. 40-50 tys. zł miesięcznie. Z kolei ze względu na obniżanie stawek przez Hindusów na wysokie zarobki nie mogą liczyć informatycy, których pensja coraz częściej nie przekracza – w przeliczeniu na polską walutę – 10 tys. złotych.

W Dubaju nie ma podziału na wynagrodzenie brutto i netto, ponieważ od pensji nie jest odprowadzany podatek ani składki na emeryturę czy ubezpieczenie zdrowotne. Warto zatem zadbać, aby w zapisie umowy o pracę znalazł się akapit dotyczący finansowania opieki zdrowotnej przez pracodawcę. Często pracodawcy finansują również edukację dzieci swojego pracownika, gdyż edukacja w Dubaju jest prywatna. Zwykle dochodzi do pensji dochodzi także dodatek na zakwaterowanie.

Jeśli chodzi o porównanie cen produktów spożywczych, można przyjąć, że są one podobne w Polsce. Oczywiście ceny produktów importowanych są wyższe, np. droga jest wieprzowina, której muzułmanie nie mogą spożywać bądź jogurt wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zamian wybrać jogurt lokalny (ok. 2 zł) oraz wołowinę czy jagnięcinę. Z kolei cena benzyny w Dubaju to około 1,5 zł za litr. Niższe niemal o połowę są także ceny samochodów, elektroniki oraz ubrań.

Chcielibyście pracować w Dubaju? Kusi Was wyjazd do tego kraju? A może byliście w Dubaju turystycznie? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =