Zarobki w Edynburgu

Praca za granicą    
ocena

Szkocja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków emigracyjnych. Jak wyglądają zatem zarobki w stolicy tego kraju? Na jakie wynagrodzenie można liczyć w Edynburgu?

Zarobki w Edynburgu

www.freeimages.com

Średnie zarobki w Edynburgu wynoszą 30 174 funtów w skali roku, czyli w przeliczeniu na polską walutę ponad 170 tysięcy złotych. Takie wynagrodzenie niestety rzadko znajduje się w zasięgu możliwości polskich imigrantów, którzy zwykle podejmują pracę w branży hotelarskiej, gastronomicznej, budowlanej oraz w handlu i usługach. Niemniej sama stawka minimalna obowiązująca w Wielkiej Brytanii, która wynosi 6,50 GBP za godzinę pracy, jest już dla Polaków atrakcyjna. Tym bardziej, że dotyczy ona nie tylko osób pracujących na pełny etat (full-time job), ale również m.in. osób pracujących dorywczo, podejmujących prace sezonowe czy pracujących w niepełnym wymiarze godzin (part-time job). Minimalną stawkę godzinną można spotkać chociażby przy ofertach pracy dla sprzątaczy/sprzątaczek, kelnerów bądź roznosicieli ulotek.

Jak wyglądają zarobki w konkretnych zawodach? Operator CNC może liczyć na wynagrodzenie od 10-14 funtów za godzinę, a elektromechanik – 9 funtów. Kierowca ciężarówki w Edynburgu zarabia z kolei miesięczne około 1380 funtów. Na 7-8 funtów za godzinę mogą liczyć osoby pracujące jako opiekuni/opiekunki osób starszych i niepełnosprawnych, a także osoby pracujące w fabryce na produkcji oraz w rzeźni. Wyższa stawka dotyczy malarzy i wynosi od 10 funtów za godzinę. Blacharz zarabia z kolei około 8-10 funtów za godzinę, a lakiernik w okolicach 11 funtów. Wykwalifikowani pielęgniarze i pielęgniarki mogą liczyć z kolei na stawkę godzinną 12-13 funtów. Wszystkie podane kwoty to oczywiście kwoty brutto.

Co sądzicie o stawkach w Edynburgu? Uważacie, że są faktycznie atrakcyjne? Macie za sobą doświadczenia pracy w UK? Czekamy na Wasze komentarze.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =