Zarobki w Egipcie

Praca za granicą    
ocena
W jaki sposób można zdobyć pracę w Egipcie? Czy opłaca się emigrować do kraju faraonów? Na jakie zarobki można tam liczyć?

Zarobki w Egipcie

www.freeimages.com

Wielu z Was pewnie pamięta jeszcze rewolucję, która wybuchła w Egipcie w 2011 r. Masowe protesty na ulicach, ewakuacja turystów, odcięcie kraju od sieci internetowej. Tak właśnie było. Cztery lata później sytuacja w Egipcie wygląda zupełnie inaczej i – jeśli wierzyć w zapewnienia obecnych władz –  jest stabilna. Egipt znowu żyje z turystyki, a cudzoziemcy są mile widziani i przede wszystkim bezpieczni. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby do Egiptu wyemigrować. Czy można liczyć tam jednak na przyzwoite wynagrodzenie? I gdzie szukać pracy?

W przypadku cudzoziemców Egipcjanie zwracają uwagę głównie na wykształcenie. Samo doświadczenie schodzi na drugi plan, jeśli posiadamy dyplom wyższej uczelni. Ekspaci zatrudniani są przede wszystkim w szkołach językowych. Szczególnie pożądani są w Egipcie nauczyciele angielskiego, francuskiego, niemieckiego bądź rosyjskiego. Mogą oni liczyć na zarobki od 7600 do ponad 14 tysięcy funtów egipskich, czyli w przeliczeniu na polską walutę od 3,5 do 6,5 tysięcy złotych miesięcznie. Imigranci z Europy są również chętnie obsadzani na stanowiskach inżynierskich w branży paliwowej, w której wynagrodzenia zaczynają się od 6 tysięcy funtów egipskich miesięcznie, tj. od 13 tysięcy złotych. Jeszcze wyższe zarobki czekają na pracowników branży IT. Wynagrodzenia fachowców pracujących w przemyśle informatycznych w przeliczeniu na polską walutę zaczynają się od 24,5 tysięcy złotych. Czujecie się zachęceni?

Oczywiście Egipt kojarzy się głównie z branżą turystyczną. Cudzoziemcy pracują w niej głównie jako rezydenci hoteli bądź animatorzy. Zarobki w obu wymienionych zawodach zależą od biura podróży, które zatrudnia rezydenta czy animatora. W przypadku polskich biur podróży wahają się od 1500 do 3600 złotych brutto, ale często dochodzą do tego prowizje. Atrakcyjniejsze wynagrodzenie proponują m.in. biura brytyjskie i niemieckie. Należy zaznaczyć, że rezydenci i animatorzy mają zapewnione przez pracodawcę zakwaterowanie oraz zazwyczaj wyżywienie w hotelu w Egipcie, w którym pracują.

Osoby zainteresowane pracą w Egipcie powinny zacząć się za nią rozglądać, będąc jeszcze w Polsce. Szukanie zatrudnienia na miejscu często bowiem wiąże się z ofertą niższych zarobków. Warto w procesie poszukiwania pracy wykorzystać tzw. znajomości (networking), gdyż zatrudnianie osób „z polecenia” jest niemal częścią egipskiej kultury.

Czujecie się zachęceni? wyjechalibyście do pracy do Egiptu? Czekamy na Wasze opinie!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

W powyższym artykule coś z matematyką nie gra: 7600 funtów egipskich to 3500 zł, 14000 " " to 6500 zł a już niżej: 6000 funtów egipskich to 13000 zł !?!?!?

~ Diafon / 2018-02-02 09:09:41
oceń komentarz: (0) (1)