Co grozi w Niemczech za posiadanie marihuany?

Prawo    
ocena
Niemieckie prawo wobec osób posiadających niewielkie ilości marihuany na własny użytek jest zdecydowanie bardziej liberalne niż prawo polskie.

Niemcy są jednym z kilku krajów w Europie - poza Hiszpanią, Holandią, Czechami czy Belgią - gdzie dozwolone jest posiadanie niewielkich ilości marihuany na własny użytek. Wybierając się do Niemie,c warto jednak wcześniej zapoznać się z informacją o ilości marihuany, jaka jest legalna na terenie Landu, do którego się udajemy. Bowiem niemieckie prawo, chociaż zdecydowanie bardziej liberalne od polskiego, jest inne w każdym kraju związkowym.

Co kraj (związkowy), to obyczaj

W jednym Landzie możemy mieć przy sobie np. ok. 15 g marihuany natomiast w innym posiadanie przy sobie 3 gram może być już problematyczne, gdy spotka nas policja. W związku z tymi rozbieżnościami w ilości posiadanej na własny użytek marihuany w Niemczech ciągle toczą się dyskusje nad ujednoliceniem prawa, tak aby w całym kraju obowiązywały identyczne przepisy.

Spotkanie z niemiecką policją, również będzie się różnić w zależności od tego, w którym Landzie się znajdziemy.

Przekroczenie limitu

Posiadając większą ilość narkotyków przy sobie, musimy liczyć się z tym, że że w przypadku zatrzymania przez policję i udowodnienia nam posiadania niedozwolonych ilości narkotyku, zostaniemy tymczasowo aresztowani. W kontekście obcokrajowców ma to związek z usiłowaniem ucieczki z Niemiec.

Najczęściej jednak za posiadanie większej, niż jest to dozwolone, ilości marihuany może nas spotkać kara grzywny. A jeżeli wymierzona zostanie kara pozbawienia wolności, zazwyczaj jest ona zawieszana na okres próby. Może zdarzyć się również, że wymierzona zostanie kara w postaci prac społecznych.

Kary związane z handlem narkotykami i innymi przestępstwami dotyczącymi substancji niedozwolonych określa niemiecka ustawa o środkach odurzających. Za wymienione wyżej przestępstwa przewidziana jest kara pozbawienia wolności do lat 5.

Czy Waszym zdaniem posiadanie jakichkolwiek ilości marihuany powinno być dozwolone? A może na terenie całej Unii Europejskiej powinno obowiązywać identyczne prawo wobec narkotyków?

OCENA
4.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Witam. Dzisiaj złapala mojego chlopaka na terenie Niemiec z 3 gramami ... CO mu grozi wiezienie ?

~ Ula / 2015-06-27 20:06:18
oceń komentarz: (25) (14)

Powinny być legalne(narkotyki)

~ Cv / 2015-06-30 20:52:24
oceń komentarz: (0) (5)

To zależy w jakim mieście go złapali w niektórych miastach można mieć nawet do 15 gram a w innych za 3 gramy można już mieć spore problemy ale wydaje mi się ze gieta można mięc wszendzie

~ tomi6 / 2015-08-31 20:10:26
oceń komentarz: (1) (1)

Mnie w monachium z 1trafili na october fest grzywna 400 euro niech zdychaja w cierpieniach ze swoimi ciapatymi

~ Doicze szwaine / 2016-09-25 02:06:28
oceń komentarz: (3) (1)

Witam serdecznie złapała mnie niemiecka policja z 0.48g brutto, i o to dostałem taki list po pewnym czasie, co z niego można wywnioskować, ponieważ "google trasslator" co chwilę zmienia zdanie i nie mogę ostatecznie tego zinterpretować, mianowicie mówiąc chodzi mi czy postępowanie dopiero będzie czy już jest po sprawie i zostało postępowanie oddalone z powodu niskiej szkodliwości czynu, proszę o pomoc. Z góry dziękuję

~ Kamil / 2016-12-20 12:40:30
oceń komentarz: (0) (0)

Kamil. Oni tylko napisali,ze ujawnili posiadanie. Nic poza tym

~ Luki / 2017-01-22 18:18:26
oceń komentarz: (0) (1)

Witam ,co w przypadku gdy nie znaleziono przy mnie marihuany ale test moczu dal pozytywny wynik ? czy grozi mi cos ? Pozdrawiam

~ Kolega / 2017-07-02 16:37:20
oceń komentarz: (0) (0)