Profilaktyka Alergia pokarmowa - objawy

Alergia pokarmowa – objawy

-

Objawy alergii pokarmowej.
1.dotyczące skóry – wysypka, świąd, obrzęk
2.dotyczące układu oddechowego – katar, kaszel, atak astmy, obrzęk krtani
3.dotyczące przewodu pokarmowego – wymioty, bóle brzucha, biegunka

Alergia pokarmowa u dzieci
Alergia pokarmowa najczęściej dotyka dzieci tak więc, jeśli zje ono jakiś uczulający produkt to wystąpić mogą objawy jak:
– wymioty
– wzdęcia
– biegunka
– wysypka
– kaszel
– trudności z oddychaniem

U dzieci alergie pokarmowe pojawiają się około 2-3 miesiąca życia, w momencie odstawienia do karmienia piersią i przestawienia na żywienie mlekiem krowim (na które organizm dziecka nie jest przygotowany). Nie każda biegunka, pojawiająca się u dziecka jest alergią pokarmową. Jeśli jednak się powtarza należy odstawić dziecku mleko. W tym wypadku można żywic niemowlaka mieszanką bezmleczna. Należy również wyeliminować z jadłospisu dziecka wszelkie produkty pochodne jak: kefir, twarożek, śmietana. Jeżeli dziecko jest uczulone na jaka należy również wykluczyć z diety potrawy jak lody, majonez, makarony. W większości przypadków u dzieci po 3 roku życia alergie pokarmowe zanikają samoistnie.Najczęściej przyczyną alergii u dzieci są: mleko, jajka, soja i orzechy ziemne zaś u dorosłych: pomidory, owoce morza oraz ryby.

Leczenie i profilaktyka w alergii pokarmowej:
1.Unikanie pokarmów (najczęściej całkowite wyeliminowanie), które wywołują u nas objawy choroby
2.Jeżeli alergia dotyczy jednego składnika – określenie go i usuniecie, na stałe, z naszej diety.
3.Konsultacja z lekarzem jeśli nasze działania nie przynoszą skutku.
4.Wiedzieć jak radzić sobie w przypadku wystąpienia alergii (zawsze mieć przy sobie odpowiednie leki, szczególnie gdy alergia powoduje duszność).

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułJak rozpoznać zdradę?
Następny artykułAlkohol a dieta – informacje
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak układać tynki mozaikowe?

Tynki mozaikowe dekoracyjne z powodzeniem można stosować na zewnątrz i wewnątrz budynku. Charakteryzują się one dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz mechaniczne uszkodzenia, ścieranie, zmywanie itp. Powierzchnię tynków mozaikowych łatwo można czyścić. Ponadto można te tynki stosować na wszystkich podłożach, które charakteryzują się dość wysokim stopniem równości. Ponieważ tynk mozaikowy nakłada się warstwą o grubości kruszywa, które zostało w nim zastosowane (z reguły jest to grubość 2-3 mm.)

Jak przygotować przyjęcie z okazji chrztu?

Chrzest, poza tym, że jest uroczystością religijną, wymaga dobrej organizacji wydarzeń dziejących się po przyjęciu dziecka do Kościoła. Lepiej zastanowić się wcześniej nad najdrobniejszą nawet kwestią organizacyjną, aby oszczędzić sobie zbędnych nerwów w trakcie.

Zobacz też

Co grozi za aborcję kobiecie, lekarzowi?

Dokonanie aborcji poza warunkami dopuszczającymi jest sprzeczne z prawem. Sprawcy grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: