Profilaktyka E-papierosy - opinie

E-papierosy – opinie

-

W Europie zapanowała moda na rzucanie palenia. Wpisując się w ten trend, restauracje i puby wynoszą swoje popielnice z wnętrza lokalu na zewnątrz, coraz częściej myślimy o rzuceniu palenia, szczególnie wiosną, kiedy wraz z wiosennymi porządkami planujemy zmienić też nasze życie na zdrowsze. Zaczynamy się interesować zdrowym stylem życia, coraz częściej szukamy dla siebie odpowiedniej zdrowej diety i chadzamy do klubów fitness. Szukamy coraz to nowych skutecznych metod rzucania palenia, chcąc zerwać z nałogiem i zacząć zdrowszy etap życia. Wynikiem takich poszukiwań jest ostatni wynalazek – papieros elektroniczny.

E-papieros dostępny jest w różnym kształcie, wielkości i kolorze. Można zdecydować się na taki łudząco przypominający zwykły papieros lub na bardziej kobiecą cieniutką wersję papierosa. Są też dostępne fajki i cygara.

E-papieros skonstruowany jest ze stali nierdzewnej, z ustnika, określanego kartridżem, w którym znajduje się płyn z zawartością między innymi nikotyny oraz substancji smakowych (możemy odczuwać smak tradycyjnego papierosa lub smak mentolowy), z mikroprocesora, który aktywuje działanie mechanizmu. W papieros wbudowana jest dioda, która symuluje żar palącego się papierosa, unosi się z niego także dymek, powstający w wyniku podgrzania płynu przez atomizer, który to płyn zostaje wprowadzony do pojawiającego się w nim powietrza.

Sens elektronicznego papierosa tkwi w tym, iż nie tracimy nic z samej przyjemności gestu palenia, pozostawiamy sobie możliwość zaciągania się i smakowania tytoniu, możemy jednak dozować wchłanianą nikotynę oraz nie wdychamy substancji smolistych. Czy sztuczny papieros, jego wygląd i działanie, pozwalają rzucać palenie, a dając nam możliwość cieszenia się nim nadal?

Istotą e-papierosa jest regulowanie ilości wdychanej nikotyny. Zaczynamy od silniejszych wkładów i przechodzimy do tych zawierających jej mniejszą ilość. Celem jest osiągnięcie etapu, na którym będziemy uzupełniać papieros elektroniczny wkładem nie zawierającym nikotyny. W ten sposób ma nam to umożliwić rzucenie palenia, bez ograniczania wykonywania samej czynności. E–papieros jest o tyle zdrowszy od normalnego, iż podczas jego palenia nie zatruwamy organizmu substancjami smolistymi oraz – przynajmniej taki jest cel – zmniejszamy ilość wchłanianej nikotyny. Jest zdrowszy również dla otoczenia – nie wydziela zapachu i szkodliwych substancji.

Palący elektronicznie nie ogranicza zdrowia znajdujących się w jego pobliżu.

Czy e–papieros rzeczywiście pomoże nam rzucić palenie? Przede wszystkim, musimy dostosować się do zasad używania papierosa i znać mechanizm jego działania.

Jak w przypadku każdej podjętej próby niezależnie od metody, ważne jest nastawienie psychiczne i motywacja. Na pewno nie możemy całej odpowiedzialności za powodzenie zrzucić na elektronicznego papierosa. Pamiętajmy o naszym wpływie na sukces lub porażkę w rzuceniu nałogu.

Używacie e-papierosów? Uważacie, że mają więcej wad czy zalet?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak można holować motocykl?

Awaria na drodze jest często niespodziewana, dlatego trudno przygotować się na 100% przypadków, szczególnie gdy jedziemy motocyklem, którego zdolność do przewożenia bagażu, a więc również narzędzi, są bardzo niewielkie. Największym problemem okazuje się to w przypadku długich wycieczek, podczas których kierowca musi zorganizować sposób na przewóz zazwyczaj już sporej ilości bagażu osobistego.

Jak przetrwać dietę?

Dieta kojarzy nam się z trudnym okresem w naszym życiu, z poświęceniem, odczuwaniem nieustannego głodu oraz ze zmęczeniem. W jaki sposób przetrwać ten czas? Czy istnieją skuteczne sposoby na przetrwanie diety?

Zobacz też

Zwolnienie od podatku od zasiedzenia

Nabycie własności rzeczy i praw majątkowych poprzez zasiedzenie rodzi skutki podatkowe na gruncie podatku od spadków i darowizn. Co może być przedmiotem zasiedzenia? Jakie zwolnienia od podatku z tytułu nabycia własności rzeczy i praw majątkowych w drodze zasiedzenia przewidują przepisy prawa? Przedstawiamy najistotniejsze zagadnienia.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: