Grypa - domowe sposoby

Profilaktyka    
ocena

Grypa to - wbrew pozorom - groźna choroba, która może prowadzić do powikłań. Dlatego warto znać kilka sposobów na to, jak ją leczyć, aby szybko odzyskać zdrowie.

Grypa - domowe sposoby

pixabay.com

Grypa stanowi chorobę, którą zarażamy się drogą kropelkową. Towarzyszą jej stany zapalne, gorączka, nieżyt dróg oddechowych, czasem stan zapalny krtani, bóle mięśni, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, osłabienie organizmu, złe samopoczucie. Grypa wywołana wirusem, może rozprzestrzeniać się w błyskawicznym tempie i rozszerzać swój zasięg, wywołując epidemię. Grypa zazwyczaj atakuje w okresie zmian pór roku, szczególnie podczas przesilenia wiosennego i jesiennego, kiedy organizm jest osłabiony na skutek zmian zachodzących w naturze. Często stanowi dokuczliwą dolegliwość, podczas której odczuwania marzymy o tym, żeby wrócić do normalnej kondycji i codziennych zajęć. Jak się leczyć podczas grypy domowymi sposobami, by szybko stanąć znów na nogi?

Najlepszym domowym sposobem na grypę oraz wszelkiego rodzaju przeziębienia jest imbir, szczególnie świeży. Jego stosowanie poprawia krążenie, intensyfikuje pocenie się, które podczas grypy jest wskazane, pomaga w walce z flegmą. Możesz stosować imbir na różne sposoby, jednak nie zapominaj, aby nie łączyć spożywanie imbiru wraz z zażywaniem aspiryny, gdyż oba środki mają właściwość rozrzedzania krwi. Najlepiej pić herbatkę ze świeżego imbiru. W tym celu należy zagotować wodę z posiekanym drobno kawałkiem świeżego korzenia oraz dodać soku z cytryny. Jeśli pijemy herbatkę nie za gorącą, można dodać łyżeczkę miodu (pamiętajmy, by nie dodawać miodu do gorących potraw czy napoi).

Innym sposobem na grypę jest odpowiednia dieta. Przede wszystkim nie przejadaj się i spożywaj ciepłe, proste potrawy, łatwe do strawienia, jak na przykład pożywne zupy warzywne. Unikaj natomiast nabiału , który może się przyczynić do zwiększenia ilości flegmy w organizmie, mięsa czerwonego, potraw smażonych i słodyczy.

Pij dużo wody w ciągu dnia, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu, unikaj jednak napojów z lodówki i lodów. W przypadku grypy, której towarzyszy duża ilość flegmy, jedz mniej, natomiast pij dużo wody z imbirem.

Na grypę świetna jest domowa herbatka ziołowa. W tym celu mocz kawałek korzenia imbiru, szczyptę cynamonu oraz kardamonu w gorącej wodzie przez 10 minut. przed wypiciem dodaj pół łyżeczki miodu. Pij herbatkę kilka razy dziennie.

Jeśli męczy cię grypa z silnym kaszlem, przygotuj kawałeczek posiekanego korzenia imbiru, 8 listów świeżej bazylii, 2 ziarenka pieprzu, 2 nasiona kardamonu lub szczypta kardamonu zmielonego, szklankę wody, pół łyżeczki kurkumy, 2 goździki i szczypta mięty. Zagotuj wodę wraz ze wszystkimi składnikami, przecedź, dodaj łyżeczkę miodu. pij herbatkę 2-3 razy dziennie.

Podczas choroby zapewnij sobie konieczny odpoczynek, zrezygnuj z wykonywania ciężkich obowiązków domowych. Pamiętaj, by ubierać się wtedy ciepło, najlepiej nie rozstawaj się z kocem i odpoczywaj jak najwięcej.

Macie jakieś inne domowe sposoby na walkę z grypą? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
2.43
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

aspiratorek, myślę że wygodniejszy i dziecko lepiej go znosi, http://haxe.pl/strona-glowna/produkty/male-dz iecko/oddychanie/product/2718-aspirator-do-nosa-elektryczny- bez-kupowania-dodatkowych-koncowek.html i lepiej mu też pomaga według mnie.

~ Eliza / 2019-08-11 11:11:02
oceń komentarz: (0) (0)