Infekcja pochwy - objawy i leczenie

Profilaktyka    
ocena

Coraz więcej mówi się o intymnych infekcjach kobiet, szczególnie tych, wywoływanych przez bakterie Chlamydia Trachmatis. Jest to powszechny w Europie rodzaj bakterii.

Infekcja pochwy - objawy i leczenie

sxc.hu

Upławy

Upławy w zależności od natężenia choroby mogą przebiegać bezobjawowo. Zazwyczaj jednak można samodzielnie rozpoznać ich krępujące objawy. Wydzielina z pochwy nabiera intensywnego, nieprzyjemnego zapachu, często przybiera również nieładny, żółtawy bądź zielonkawy odcień. Oddawaniu moczu towarzyszy bolesne pieczenie. Mogą pojawić się bóle podbrzusza i dłuższe miesiączki.

Już dziś podejmij walkę z upławami:

Dbaj o higienę intymną. Co najmniej dwa razy dziennie przemywaj narządy płciowe.
Stosuj płyny do higieny intymnej. Najtańsze płyny często są mało skuteczne. Lepiej wybrać markę, która specjalizuje się w higienie intymnej. Kupuj produkty, które zawierają kwas mlekowy.
Używaj oddzielnego ręcznika do intymnych części ciała.
W razie niepokojących objawów przez 2-3 tygodnie stosujcie płyn ginekologiczny o obniżonym PH.
Regularnie zmieniaj bieliznę. Gdy występują u Ciebie upławy, noś wkładki higieniczne i zmieniaj je kilka razy dziennie.
Nie siadaj na desce klozetowej w toaletach publicznych – to najprostrza droga do zarażenia się bakteriami.
Uprawiaj bezpieczny seks z partnerami/partnerkami, których nie znasz.
Przynajmniej raz w roku przeprowadź badanie ginekologiczne.
Zadbaj o to, aby ginekolog pobrał rozmaz mikrobiologiczny z pochwy – zbadał próbkę Twoje wydzieliny.
Jeżeli objawy nie ustąpią, niezwłocznie udaj się do ginekologa. Bakterie Chlamydia Trachmatis są w stanie zaatakować cewkę moczową, pochwę, macicę, jajowody i jajniki. Nieleczone upławy mogą doprowadzić do niepłodności.

Choroby, przenoszone drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową nazywane są w skrócie STD (sexually transmitted deseases). Można wymienić ponad 20 rodzajów chorów STD. Są to choroby zakaźne, co oznacza, że można zarazić się nimi poprzez bezpośredni kontakt z zakażonymi wydzielinami. Gdy zainfekowany płyn dostanie się do błony śluzowej, następuje zarażenie, najczęściej podczas stosunku oralnego, pocałunku bądź pettingu. Wśród chorób przenoszonych drogą płciową należy wymienić m.in. opryszczkę narządów płciowych, wirusowe zapalenie wątroby typu B (HBV), grzybicę, mięczaka zakaźnego, świerzb, wszawicę łonową, rzęsistka, rzeżączkę kiłę i AIDS. W przypadku zmiany partnera/partnerki po upływie trzech miesięcy od ostatniego kontaktu seksualnego zrób badanie na obecność wirusa HIV i HBV.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =