Jak masować brzuch w trakcie okresu?

Profilaktyka    
ocena

Bóle menstruacyjne to dolegliwości odczuwane w dolnej części brzucha. Powstają na skutek skurczu mięśni macicy, przez co utrudniony jest przepływ krwi przez mięśnie – to z kolei powoduje ból. Dzięki masażowi mięśnie są rozluźnione, a krew sprawniej przez nie przepływa powodując zmniejszenie, a nawet całkowite ustąpienie bólu.

Jak masować brzuch w trakcie okresu?

photoxpress.com

Masaż należy wykonać technikami o lekkim natężeniu, aby nie wywołać dużego krwawienia, a nawet długotrwałej miesiączki. Każda z kobiet inaczej przechodzi menstruację, inne łatwiej, inne gorzej i dlatego masaż może inaczej wpływać na każdą z nas. Jeżeli podczas masażu źle się poczujemy, zabieg należy natychmiast przerwać.

Masaż brzucha wykonujemy delikatnie, aby zmniejszyć ból i nie doprowadzić do mocnego krwawienia. Zabieg najlepiej wykonać przed okresem, w celu zapobiegania większym bólom w czasie menstruacji, a także po, kiedy ból jeszcze się utrzymuje.

Przed masażem przyjmujemy pozycję leżącą lub półsiedzącą, tak aby była wygodna dla nas. Zabieg może być wykonany przez nas samych, bądź też przez osoby drugie. Dłoń kładziemy na brzuchu i wykonujemy delikatny ruch okrężny w prawą stronę - ruch ten można także wykonać obiema dłońmi. Na początku wykonujemy głaskanie - przykładamy dłoń do powłoki brzusznej i delikatnym ruchem kierujemy się zgodnie ze wskazówkami ruchu zegara, dookoła pępka i wracając do miejsca, w którym zaczęłyśmy. Czynność tą powtarzamy sześć razy. Po zakończeniu głaskania przechodzimy do rozcierania, wykonując delikatnie okrężne ruchy palcami: wskazującym, środkowym i obrączkowym w prawą stronę wokół pępka. Powtarzając po sześć razy. Przy ugniataniu robimy ostrożne i delikatne ruchy, aby nie wywołać zbyt dużego nacisku na mięśnie brzucha. Prowadzimy dłonią ruch uciskowy w kierunku jak wyżej, powtarzając po sześć razy.  Na końcu jeszcze raz przegłaskujemy mięśnie brzucha.

Masaż ma zbawienny wpływ nie tylko na okolicę masowaną, ale także na cały nasz organizm. Ciepło łagodzi ból, działa również relaksacyjnie, odprężająco i zmniejsza stres wywołany bólem. Zabieg wykonywany poprawnie i systematycznie wprowadza równowagę nie tylko do organizmu, ale i do układu hormonalnego. Może także działać pomocniczo, kiedy kobieta ma problemy z regulacją miesiączki lub jej brakiem.

Jak pomaga Wam taki masaż? Cierpicie na silne bóle menstruacyjne? Jak sobie z nimi radzicie? Podzielcie się doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =