Jak zregenerować organizm?

Profilaktyka    
ocena

Codzienne aktywności jak praca zawodowa, stresujące sytuacje czy pośpiech, wpływają negatywnie na nasz organizm. Co jakiś czas – głównie, gdy zaczynamy odczuwać silne przemęczenie – konieczna jest jego regeneracja.

Jak zregenerować organizm?

photoxpress.com

Zmęczenie organizmu wpływa niekorzystnie na naszą efektywność. Coraz ciężej wstać rano na konkretną godzinę, praca przytłacza, ciężko nam się myśli. Bardzo ważne jest, abyśmy w tym okresie zadbali o siebie w sposób szczególny. Poświęcenie sobie większej ilości czasu na relaks i odprężające zajęcia pomoże nam zregenerować swój organizm.

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o podstawy. Odpowiednie nawodnienie organizmu oraz przyjmowanie regularnych posiłków to fundament prawidłowego funkcjonowania. Jeśli z powodu nagromadzonych zajęć nie mieliśmy przez dłuższy czas okazji do zdrowego odżywiania, powinniśmy czym prędzej o to zadbać. Dieta bogata w owoce i warzywa pomoże nam przywrócić zdrową gospodarkę organizmu. Należy przy tym pamiętać, że przy zwiększonym spożyciu owoców i warzyw, należy zmniejszyć ilość spożywanego mięsa i nabiału. Warto również zamienić mięso na ryby. Ograniczenie kawy i zastąpienie jej zdrowymi sokami, np. z marchwi, także przywróci nam siły witalne, a także wpłynie korzystnie na naszą cerę.

Jeśli nasza praca ma charakter siedzący, zalecane będzie rozpoczęcie regularnych ćwiczeń – dzięki nim nasze ciało nabierze giętkości i znikną codzienne bóle związane ze spędzaniem kilku godzin dziennie w jednej pozycji, jak bóle karku czy kręgosłupa.

Już po tygodniu od momentu zastosowania zdrowej diety oraz ćwiczeń fizycznych, poczujemy efekty. Warto przy okazji zadbać o komfort psychiczny – wyjście na basen lub saunę wpłynie korzystnie na nasz nastrój, a dodatkowo odbije się pozytywnie na kondycji fizycznej.

A jakie są Wasze sposoby na regenerację? Staracie się regenerować się codziennie czy robicie to tylko w weekend? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =