Jak zrobić masaż łydek krok po kroku

Profilaktyka    
ocena

Masaż jest dobrym zabiegiem wzmacniającym mięśnie łydek, działa rozluźniająco, niweluje zmęczenie po długim chodzeniu, działa odprężająco, wpływając tym samym na cały organizm. Dobry stan mięśni łydek chroni przed żylakami, wspomaga układ krążenia, a także serce.

Jak zrobić masaż łydek krok po kroku

photoxpress.com

Masaż wykonywany jest na jednej nodze, po zakończeniu można masować drugą.

Pozycja osoby masowanej: leżenie na brzuchu, ręce wzdłuż tułowia, pod grzbiet stopy kładziemy wałek - ma to na celu rozluźnienie mięśni. Osoba wykonująca zabieg ustawiona jest przed stopami.

Przed przystąpieniem do zabiegu natłuszczamy dłonie oliwką.

Wykonujemy głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie.

Każdą z tych technik możemy przeplatać głaskaniem.

Zaczynamy głaskanie obydwiema rekami. Dłonie kładziemy po obu stronach ścięgna Achillesa i ruch prowadzimy od guza piętowego, wzdłuż mięśni łydki, w kierunku dołu podkolanowego. Przed dołem podkolanowym dłonie rozchodzą się na boki. Wracamy z powrotem na ścięgno Achillesa i wykonujemy ruch jak poprzednio, po sześć razy.

Następnie wykonujemy rozcieranie. Przykładamy dłonie do okolicy masowanej i opuszkami palców: wskazującymi, środkowymi i obrączkowymi, okrężnymi ruchami kierujemy się jak powyżej - od ścięgna Achillesa, w kierunku mięśni łydki i na boki. Powtarzamy po sześć razy.

Ugniatanie wykonujemy obiema dłońmi. Technika ta polega na wykonywaniu ruchu uciskania i ugniatania tkanki między kciukiem, a palcem wskazującym, od ścięgna Achillesa kierując się w stronę łydki. Ruch ten powtarzamy sześć razy.

Na końcu wykonujemy oklepywanie. Obie dłonie zginamy w łódeczkę, bądź też łyżeczkowo i wykonujemy oklepywanie łydki. Uderzenie powinno być głuche i stłumione. Powtarzamy kilka razy.

Po zakończenie masażu przegłaskujemy całą okolicę kilka razy. Teraz przechodzimy na drugą nogę i opracowujemy mięśnie łydki w ten sam sposób, co pierwszą.

UWAGA!

Masaż łydki ma na celu podwyższenie temperatury, po czym następuje przekrwienie (krew szybciej krąży). Okolica masowana zostaje odżywiona, zmniejsza się napięcie mięśniowe i następuje przyśpieszenie procesu wypoczynkowego po wysiłku fizycznym.

Próbowaliście kiedyś masażu łydek? Odczuliście jakieś skutki? Podzielcie się swoimi wrażeniami.

OCENA
2.86
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =