Masaż kolana - techniki, jak zrobić?

Profilaktyka    
ocena

Dzięki masażowi zostaje przyspieszony proces wchłaniania obrzęków, wysięków zapalnych i krwiaków pourazowych, a także przyśpiesza się regeneracja po wysiłku fizycznym oraz zwiększa elastyczność torebek stawowych, tkanek więzadłowych i mięśni.

Masaż kolana - techniki, jak zrobić?

sxc.hu

Masaż wykonujemy na osobie leżącej na plecach, pod staw kolanowy kładziemy wałek. Masażysta znajduje się po stronie, po której jest wykonywany zabieg.

Zabieg prowadzony jest obiema dłońmi – nanosimy na nie oliwkę i wykonujemy głaskanie, rozcieranie, uciskanie oraz oklepywanie (zgodnie z kierunkiem masażu).

Na początku rozpoczynamy masaż głaskaniem. Obie dłonie kładziemy na końcowym więzadle rzepki, pod kolanem. Następnie ruch prowadzimy prosto, aż do kolana, a następnie na boki po stronie bocznej i przyśrodkowej w kierunku dołu podkolanowego. Wracamy do boków rzepki i idziemy do góry, dokoła rzepki, w kierunku uda. Zabieg powtarzamy sześć razy.

Następnie przechodzimy do rozcierania. Okrężnymi ruchami palców obu dłoni kierujemy ruch od guzowatości kości piszczelowej (pod kolanem) w kierunku rzepki, na boki do dołu podkolanowego i wracamy do boków rzepki w kierunku mięśni uda. Ruchy masażu powtarzamy sześć razy.

Ugniatanie wykonujemy palcami obu rąk w tym samym kierunku, jak to było omówione wyżej. Zaczynając od końcowych więzadeł rzepki, a kończąc  tuż nad rzepką. Powtarzając sześć razy.

Na końcu masażu wykonujemy oklepywanie. Za pomocą obu dłoni stosujemy lekkie uderzenie opuszkami palców: wskazujących, środkowych oraz obrączkowych i kierujemy się od kości piszczelowej do rzepki, na boki do dołu podkolanowego. Następnie wracamy do boków rzepki i do góry, w stronę uda, powtarzając po sześć razy.

Po zakończeniu masażu możemy jeszcze raz przegłaskać okolicę zabiegową, a następnie przejść do drugiej nogi i wykonać masaż kolana w taki sam sposób, jaki było to opisane wyżej.

Co myślicie o masażach? Zdarza Wam się z nich korzystać? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Pomogło tak o

~ Dindo / 2016-12-07 18:46:01
oceń komentarz: (0) (0)

Mało jasny opis dla laika , przydałoby się zdjęcie lub rysunek

~ obserwator / 2017-01-12 18:23:40
oceń komentarz: (2) (0)

beka xD

~ elo / 2018-01-19 10:32:28
oceń komentarz: (0) (0)