Profilaktyka Masaż kolana - techniki, jak zrobić?

Masaż kolana – techniki, jak zrobić?

-

Masaż wykonujemy na osobie leżącej na plecach, pod staw kolanowy kładziemy wałek. Masażysta znajduje się po stronie, po której jest wykonywany zabieg.

Zabieg prowadzony jest obiema dłońmi – nanosimy na nie oliwkę i wykonujemy głaskanie, rozcieranie, uciskanie oraz oklepywanie (zgodnie z kierunkiem masażu).

Na początku rozpoczynamy masaż głaskaniem. Obie dłonie kładziemy na końcowym więzadle rzepki, pod kolanem. Następnie ruch prowadzimy prosto, aż do kolana, a następnie na boki po stronie bocznej i przyśrodkowej w kierunku dołu podkolanowego. Wracamy do boków rzepki i idziemy do góry, dokoła rzepki, w kierunku uda. Zabieg powtarzamy sześć razy.

Następnie przechodzimy do rozcierania. Okrężnymi ruchami palców obu dłoni kierujemy ruch od guzowatości kości piszczelowej (pod kolanem) w kierunku rzepki, na boki do dołu podkolanowego i wracamy do boków rzepki w kierunku mięśni uda. Ruchy masażu powtarzamy sześć razy.

Ugniatanie wykonujemy palcami obu rąk w tym samym kierunku, jak to było omówione wyżej. Zaczynając od końcowych więzadeł rzepki, a kończąc tuż nad rzepką. Powtarzając sześć razy.

Na końcu masażu wykonujemy oklepywanie. Za pomocą obu dłoni stosujemy lekkie uderzenie opuszkami palców: wskazujących, środkowych oraz obrączkowych i kierujemy się od kości piszczelowej do rzepki, na boki do dołu podkolanowego. Następnie wracamy do boków rzepki i do góry, w stronę uda, powtarzając po sześć razy.

Po zakończeniu masażu możemy jeszcze raz przegłaskać okolicę zabiegową, a następnie przejść do drugiej nogi i wykonać masaż kolana w taki sam sposób, jaki było to opisane wyżej.

Co myślicie o masażach? Zdarza Wam się z nich korzystać? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki motocykl sportowy kupić?

Decydując się na zakup sportowej maszyny, należy zastanowić się nad naszymi potrzebami. Doświadczeni kierowcy z pewnością mają wyobrażenie o tym, jaka powinna być ich kolejna zdobycz, lecz dla osoby niewprawionej w jeździe takim motocyklem, jest to zagadka.

Zestaw ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną

Piłka rehabilitacyjna jak sama nazwa wskazuje jest dużą gumową piłką stosowaną do zajęć rehabilitacyjnych. Ćwiczenia na piłce pozwolą rozciągnąć całe ciało i skutecznie się zrelaksować. Zalecam je wszystkim, którzy mają problemy z kręgosłupem.

Zobacz też

Zasady prowadzenia akt osobowych pracowników

Prowadzenie akt osobowych pracowników to dokumentowanie przebiegu ich pracy w danej jednostce od momentu zatrudnienia aż do chwili rezygnacji z pracy. Od kadrowca wymaga ono systematyczności oraz znajomości przepisów (m. in. Kodeksu Pracy).

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: