Masaż tantryczny - co to, jak wygląda, opis

Profilaktyka    
ocena

Tantra, w wolnym tłumaczeniu, oznacza połączenie w jedną całość ciała, ducha i umysłu. Masaż poprzez dłonie masażysty rozprowadza przez całe nasze ciało energię życiową, uwalniając emocje jakie temu towarzyszą. Łagodny i delikatny dotyk masażysty ma działanie terapeutyczne. Osoba masowana poddana takiemu zabiegowi czuje się wolna, inaczej postrzega świat oraz ludzi wokół siebie.

Masaż tantryczny - co to, jak wygląda, opis

sxc.hu

Zabieg tantryczny wykonywany jest za pomocą dłoni masażysty – prowadzi on delikatny i subtelny masaż całego ciała a także miejsc intymnych balsamem lub oliwką. Masaż dodatkowo jest wspomagany olejkami eterycznymi, świecami zapachowymi oraz spokojną i relaksującą muzyką.

Masaż rozpoczyna się zanurzeniem ręczników w ciepłej wodzie, a następnie okładanie nimi całej powierzchni ciała. Przez nie masażystka ugniata kończyny dolne, pośladki, plecy oraz kończyny górne. Dzięki rozgrzanym ręcznikom mięśnie są rozluźnione i skóra łatwiej poddaje się zabiegowi. Po zdjęciu ręczników masaż wspomagany jest dodatkowo piórkami i olejkami eterycznymi. Oprócz masowania poszczególnych części ciała, masuje się także miejsca intymne, co przy innych rodzajach masaży jest zabronione. Masażystka dotyka zewnętrznych części miejsc intymnych delikatnie głaszcząc, rozcierając i ugniatając - kiedy osoba masowana nie wyraża sprzeciwu, przechodzi się do masowania wnętrza.

Dzięki masażowi wzrasta odporność organizmu, obniża się stres oraz ciśnienie krwi. Działa relaksacyjnie, odprężająco, a także wpływa na psychikę, mając działanie antydepresyjnie. Wpływa również na życie seksualne, niwelując blokady oraz pobudza energię seksualną (poprawiając tym samym pożycie seksualne).

Masaż tantryczny działa relaksująco oraz pobudza seksualność i dlatego wszystkie złe doznania lub też nieprzyjemne wydarzenia z przeszłości rozchodzą się w niebyt pod przyjemnym dotykiem terapeutycznym. I tym samym z ciała usuwane są blokady, co pozwala na połączenie się ciała z duchem i umysłem. Dzięki temu tworzą całość oraz dochodzi do akceptacji własnego ciała.

Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =