Masaż tybetański - na czym polega, opis, wskazania

Profilaktyka    
ocena

Masaż tybetański liczy sobie ponad 5 tysięcy lat. Stanowi połączenie rożnych typów masaży. Polega on na skupieniu energii masażysty w jego dłoniach, a następnie – przekazaniu jej na ciało pacjenta.

Masaż tybetański - na czym polega, opis, wskazania

http://pixabay.com

Masaż tybetański jest zbiorem różnorodnych zabiegów: bioterapii, masażu klasycznego oraz refleksoterapii. Ma na celu przywrócenie równowagi między ciałem a stanem ducha. Masażysta, za pomocą energii skupionej w rękach, przekazuje swojemu pacjentowi energię życia. Masaż tybetański polega na dotykaniu dłońmi odpowiednich punktów na ciele, w formie głaskania. Dotyk terapeuty jest delikatny, praktycznie muska opuszkami palców obszar masowany. Wyjątek stanowią kończyny dolne, gdzie ucisk jest znacznie mocniejszy. Przed przystąpieniem do zabiegu, należy skonsultować się z lekarzem w celu omówienia przeciwwskazań, a także by ocenić swój stan zdrowia.

W trakcie zabiegu osoba poddana masażowi leży na łóżku, jest rozebrana i tylko przykryta ręcznikiem bądź prześcieradłem. Podczas zabiegu okolica masowana jest odkryta. W zabiegu stosowane są balsamy, kremy, olejki oraz olejki ziołowe przyśpieszające gojenie się ran. Masaż może być przeprowadzony zarówno na dzieciach, jak i na osobach starszych. Może się zdarzyć, że po pierwszych zabiegach pacjent odczuwa efekty uboczne, między innymi: bóle głowy, nudności czy złe samopoczucie.  Oznacza to, że masaż niweluje toksyny z organizmu. Czas trwania: 30-60 minut.

Wskazania:
- stres,
- bóle głowy,
- ciężki przebieg choroby,
- toksyny,
- alergie,
- nadciśnienie,
- nerwobóle,
- przykurcz mięśni,
- bóle kręgosłupa,
- choroba stawów.

Masaż tybetański działa oczyszczająco na organizm, poprawia krążenie, dotlenia mózg, przywraca równowagę wewnętrzną. Odblokowuje meridiany (kanały energetyczne), powodując tym samym swobodny przebieg energii życiowej w ciele człowieka. Wpływa na organizm uspokajająco i relaksacyjnie.

Mieliście kiedyś wykonywany masaż tybetański? Podzielcie się swoimi wrażeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =