Sposoby na kaca

Profilaktyka    
ocena

Noc pod hasłem alkoholowej zabawy może zasiać spustoszenie w naszym organizmie, co daje znać o sobie następnego ranka. Jak radzić sobie z uciążliwymi objawami kaca po całonocnej imprezie?

Sposoby na kaca

photoxpress.com

Obecność dużej ilości alkoholu w organizmie powoduje jego odwodnienie, spadek ilości glukozy we krwi, niedobór witaminy B12. Większość z nas zna objawy z autopsji: pragnienie, ból głowy, nudności, nadwrażliwość na dźwięk i światło, rozwolnienie. Wszystkie te objawy zaczynają występować, kiedy stężenie alkoholu we krwi opada. Dodatkowo towarzyszyć temu może stan depresyjny bądź niepokój, a nawet stan lękowy. Kuracja antykacowa będzie polegać głównie na dostarczeniu płynów oraz witamin, wypłukanych przez obecność nadmiaru alkoholu w organizmie. Unikaj wtedy kofeiny, która dodatkowo będzie wypłukiwać niezbędne minerały.

O ile znajomi nie namówili cię na szaloną zabawę mimo tego, że musisz wstać rano do pracy – śpij. Sen złagodzi niektóre z objawów. Po przebudzeniu pij duże ilości wody i soków (na przykład pomarańczowego). Pozwoli to zaprowadzić równowagę płynów, a soki dostarcza witamin. Sok pomarańczowy jest polecany ze względu na witaminę C, której teraz potrzebujesz. Możesz też połknąć dodatkowo witaminę C w tabletce. Uciekaj się do klasycznego sposobu walki z kacem ogórkami kiszonymi, bogatymi w witaminy i składniki mineralne. Możesz też popijać wodę z ogórków. Rybki z puszki też będą w tym przypadku zalecane, podziałają wzmacniająco na twój organizm. Możesz też wybrać sposób do walki z kacem polegający na dostarczeniu organizmowi małej dawki alkoholu. Polecana jest w takich przypadkach Krwawa Mary – zawierająca dodatkowo sok z pomidorów, czyli witaminy.  Kiedy już dostarczysz odpowiednich składników i minerałów, weź prysznic. Najlepiej na przemian zimna i ciepłą wodą. Orzeźwi cię to i doda sił, następnym krokiem w walce ze skutkami całonocnej imprezy będzie bowiem ruch. Możesz wybrać się na basen, zrobić parę rundek po okolicy na rowerze czy przynajmniej zdecydować się na spacer.

Jest kilka sposobów na uniknięcie dolegliwości związanych z kacem albo przynajmniej ich złagodzenie. Pamiętaj, żeby przed wyjściem z domu na imprezę zjeść porządny tłusty posiłek. Sprawi to, że wolniej będziesz podlegać działaniu alkoholu. Wiadomo, że alkohol „lubi” papierosy. Spróbuj jednak ograniczyć ich ilość. Palaczy męczy o wiele gorszy kac niż niepalących.

Jeśli jesteś w stanie, zapewnij sobie cisze i spokój, dopóki nie poczujesz się lepiej. Jeśli musisz wyjść rano do pracy, postaw na szybki prysznic na zmianę zimną i ciepłą wodą, na szklankę soku pomarańczowego i pożywne śniadanie. Zaopatrz się w butelkę wody. dla niektórych ruch jest najlepszą formą pozbycia się uciążliwego kaca, jeśli więc wyjdziesz z domu, może się go pozbędziesz, jeszcze zanim dotrzesz do pracy. Jeśli jednak twój stan będzie rzutował na jakość wykonywanej pracy, weź to pod uwagę przy planując kolejną imprezę.

Znacie inne sposoby na walkę z kacem? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
4.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =