Winoterapia - co to jest?

Profilaktyka    
ocena

Wielu amatorów tego trunku, wysławia zarówno jego walory smakowe, jak i korzystny wpływ na organizm człowieka. Stopniowo winem zainteresowali się także zarówno dermatolodzy jak i kosmetolodzy. W jaki sposób wino wpływa na nasze zdrowie?

Winoterapia - co to jest?

sxc.hu

Któż może oprzeć się wybornemu aromatowi i niepowtarzalnemu smakowi wina? Wśród niezwykłej różnorodności win dostępnych na rynku, z pewnością każdy z nas ma swoją ulubioną markę oraz rodzaj. Okazuje się, że wino jest nie tylko smaczne, lecz korzystnie wpływa na nasz organizm, oczywiście pod warunkiem, iż spożywane jest w rozsądnych ilościach. Właściwościami wina zainteresowała się także współczesna kosmetologia wykorzystując je w unikalnych zabiegach, poprawiających kondycję skóry.

Winoterapia, to leczenie winem, wykorzystanie jego odżywczych składników w zabiegach zewnętrznych, oraz stymulacja pracy naszego organizmu, dzięki regularnemu spożywaniu niewielkich ilości tego dobroczynnego trunku. Wino ma korzystny wpływ na zdrowie oraz urodę. Zawiera w sobie niezwykle cenne pierwiastki, takie jak bor, cynk, magnez, brom, jod, sód i potas oraz substancje, które zwalczają wolne rodniki i posiadają wysokie właściwości przeciwutleniające.

Wino korzystnie wpływa na nasz organizm. Przyspiesza pracę metabolizmu, ochrania jednocześnie żołądek, zmniejszając ryzyko występowania wrzodów. Warto pamiętać także o tym, iż wino osłania serce, wpływając korzystnie na pracę układu krwionośnymi, chroni także przed chorobami nowotworowymi. Badania dowiodły, że picie wina znacznie zmniejsza ryzyko zachorowań na cukrzycę. Ponadto jest ono nieocenione w leczeniu bezsenności.

W kosmetologii stanowią prawdziwy eliksir młodości. Maseczki, kremy i peelingi przygotowane na bazie wina, zatrzymują procesy starzenia, przeciwdziałając powstawaniu zmarszczek. Dodatkowo mogą pełnić także funkcje liftingujące. Kosmetyki do pielęgnacji włosów nie tylko nawilżają, lecz także skutecznie regenerują strukturę włosa.

Stosowaliście kiedyś winoterapię? Jakie macie zdanie na temat takiego sposobu leczenia?

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =