Gadu-Gadu - jak sprawdzić czy ktoś ma mnie na liście kontaktów?

Programy    
ocena

Komunikacja przez Internet to nie tylko e-maile. Bardzo popularną, a przy tym darmową, formą porozumiewania się, szczególnie wśród ludzi młodych, jest Komunikator GG. Nieważny jest kraj czy kontynent – wystarczy pobrać program, zainstalować go na twardym dysku oraz podać dane użytkownika i będziemy mogli rozmawiać z bliskimi.

Gadu-Gadu - jak sprawdzić czy ktoś ma mnie na liście kontaktów?

sxc.hu

Komunikator GG został wymyślony przez informatyka Łukasza Foltyna, który wzorował się na izraelskim systemie komunikacji internetowej o nazwie ICQ. Już pierwszego dnia jego oficjalnego istnienia GG w Polsce – 15 sierpnia 2000  roku – jego twórcy odnotowali ponad 10 tysięcy rejestracji. Obecnie liczba osób korzystających z GG to około 7 milionów użytkowników wysyłających nawet do 350 milionów wiadomości dziennie.

Jego główną zaletą jest prosta obsługa – łatwo zainstalować darmowy program i od razu przystąpić do korzystania z niego. Emotikony ułatwiają porozumiewanie, gdyż dzięki nim wiemy czy dana osoba jest dostępna. Co ciekawe z GG korzystano nawet na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Miało to miejsce 27 czerwca 2008 r. czyli w dzień rocznicy pobytu na orbicie pierwszego polskiego kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego).
Z Komunikatora GG można korzystać w rożny sposób:
-telefony komórkowe
-telefon internetowy
-strona internetowa Komunikatora

Jest również kilka metod na sprawdzenie czy jesteśmy u kogoś na liście kontaktów:
1. poprzez instalację programu Tlen. Jeśli poszukiwana przez nas osoba jest dostępna wystarczy zaznaczyć ją kursorem myszki. Ukazanie się jej numeru IP to znak, że na liście jesteśmy.
2. instalujemy program Power GG, zaznaczamy kursorem nazwę osoby poszukiwanej uzyskujemy podświetlone IP, co oznacza, iż jesteśmy na jej liście kontaktów.
3. możemy również założyć kolejne konto GG i dodać tę osobą do swojej listy (zadziała to, o ile ta osoba ma włączony program „pokazuj status tylko znajomym”). Jeśli tak jest to na nowym GG nie zobaczymy jej opisu a na starym – tak, co będzie jednoznaczną odpowiedzią na pytanie czy nadal znajdujemy się na jej liście.
4. Instalacja programu InwiGGilator, która nie tylko pozwala sprawdzić czy jesteśmy na czyjejś liście, ale również wykryć, które osoby są obecne na GG mimo że statusy wskazują co innego.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
2.42
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =