Jak dodać logo na zdjęcie?

Programy    
ocena

Logo najlepiej przygotować sobie na osobnej warstwie, jako plik psd. Jeśli zakończyliśmy obróbkę naszego zdjęcia i chcemy dodać do niego nasze logo, otwieramy w Photoshopie plik psd.

Jak dodać logo na zdjęcie?

sxc.hu

Za pomocą, któregoś z narzędzi zaznaczania, precyzyjnie zaznaczamy nasze logo. Następnie klikamy jednocześnie klawisze „Ctrl” i „C” lub w pasku u góry wybieramy „Edycja”, a następnie „Kopiuj”. Przechodzimy do naszego zdjęcia, na które chcemy nałożyć logo i klikamy jednocześnie klawisze „Ctrl” i „V” lub wybieramy z górnego paska funkcji „Edycja” a następnie „Wklej”. Logo zostanie nałożone na obrazek i zostanie dla niego utworzona osobna warstwa. Jeśli wszystko jest w porządku, możemy spłaszczyć obrazek i zapisać plik. Najczęściej zdarza się jednak, że logo trzeba jeszcze przetransportować w odpowiednie miejsce i zmienić jego rozmiar.

Robimy to, klikając na pasku u góry w „Edycja”, następnie na „Swobodnie przekształć” lub „Przekształć” a następnie, z rozsuwanej listy wybieramy „Skaluj”. Aby proporcjonalnie zmienić boki robimy to przytrzymując klawisz „Shift”.

Dopasowujemy logo do rozmiaru naszego zdjęcia i za pomocą narzędzia „Przesunięcie”, znajdującego się obok „Zaznaczania prostokątnego” i „Zaznaczania eliptycznego”, a więc drugiego od lewej u samej góry, przenosimy nasze logo w wybrane miejsce. Jeśli wszystko ustawiliśmy poprawnie i jesteśmy zadowoleni  efektu, klikamy na pasku u góry na „Warstwa”, następnie wybieramy „Spłaszcz obrazek” lub „Złącz widocznie” i zapisujemy zdjęcie z naszym logo.

Jakim efektom najczęściej poddajecie zdjęcia podczas przerabiania w programach graficznych?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =