Jak usunąć cienie pod oczami - Photoshop?

Programy    
ocena

Masz genialne zdjęcie, ale… model był zmęczona. I wygląda fantastycznie – gdyby nie cienie pod oczami. Poznasz szybki i skuteczny sposób jak się ich pozbyć!

Jak usunąć cienie pod oczami - Photoshop?

sxc.hu

Otwieramy program Photoshop, a w nim nasze zdjęcie (CTRL+O).

cienie pod oczami Photoshop

Zaczynamy od skopiowania warstwy z tłem (CTRL+J). W zakładce Layers – Warstwy – pojawi się nowa warstwa. Pracujemy właśnie na tej warstwie, powinna być więc podświetlona na niebiesko. Używając narzędzia lupy (przybliżenia) lub CTRL+, zbliż obszar, który chcesz zmienić.

Z przybornika narzędzi wybieramy narzędzie Patch Toll – „łatka”.

likwidacja cieni pod oczami

Dzięki temu narzędziu zakreślisz cały cień pod okiem. Utworzone zostanie zaznaczenie, ktore pokaże, który obszar będzie "łatany". Nie zmieniając narzędzia, łapiemy kursorem zaznaczenie i przeciągamy w dół na skórę pod okiem, która jest niezabarwiona – bez cienia.

Photoshop cienie pod oczami

Puszczamy myszkę. Będzie można dostrzec, że cień zniknął. Na jego miejscu znalazła się nam kopia obrazu, na który upuściliśmy zaznaczenie. Efekt wygląda nienaturalnie, ale w kolejnym kroku w prosty sposób to poprawisz. Załataj wszystkie obszary, które chcesz zmienić.

Teraz potrzebujesz tylko zmienić prześwit na głównej warstwie. Zmniejsz krycie do 60%. W tym celu kliknij małą trójkątną ikonkę za polem Opacity – Krycie i przesuń suwak w lewo. Ustaw taką wartość, by efekt był zadowalający.

Dodatkowo możesz skorygować małe plamki, piegi czy inne drobne niepotrzebne elementy za pomocą stempelka.

Photoshopcienie pod oczami Photoshopcienie pod oczami w Photoshopie

Czy udało Wam się poprawić swoje zdjęcia? A może coś sprawiło Wam trudność? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =