Jak wyciąć klatkę z filmu?

Programy    
ocena

Najprostszym sposobem na uzyskanie zdjęcia z filmu jest skorzystanie, na przykład, z AllPlayera. Kiedy chcemy uzyskać klatkę z danej sceny, po prostu we właściwym momencie wciskamy F12.

Jak wyciąć klatkę z filmu?

photoxpress.com

Można także zrobić zrzut ekranu. W tym celu klikamy klawisz PrintScrn, ewentualnie alt i PrintScrn. Następnie, otwieramy program do edycji zdjęć i tam, za pomocą klawiszy ctrl+v wklejamy nasz zrzut ekranowy. Może się jednak tak zdarzyć, że zamiast klatki z filmu, w aplikacji graficznej otworzy nam się tylko czarny prostokąt. W większości przypadków wystarczy prosty zabieg w „Panelu sterowania” naszego komputera. Wchodzimy do „Panelu sterowania” i wybieramy „Ekran”.

Następnie, w nowym oknie, przechodzimy do zakładki „Ustawienia” i wybieramy „Zaawansowane”. Teraz wybieramy zakładkę „Rozwiązywanie problemów” i przesuwamy suwak „Przyspieszanie sprzętowe” maksymalnie w lewo na „Brak”. Teraz włączamy film, z którego chcemy mieć zdjęcie i robimy zrzut ekranu. Kiedy to zrobimy, wracamy do okna „Rozwiązywania problemów” i suwak „Przyspieszenia sprzętowego” przesuwamy w poprzednie położenie. Jeśli tego nie zrobimy, nasz system może mieć problem z obsługą karty graficznej.

UWAGA!

Do robienia zdjęć z filmów możemy wypróbować także programy „Hyper snap DX”, „PowerDVD” lub „VLC media player” i skorzystać z opcji „Snapshot”.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =