Jak zmienić format plików wideo?

Programy    
ocena

Istnieje bardzo wiele formatów plików video, co czasami może być męczące. Przykładowo, danego pliku video nie będziemy w stanie odczytać na komórce, a znowu filmu kręconego na komórce nie odtworzymy na komputerze, bez zainstalowania czasami trudno dostępnych sterowników.

Aby móc odtworzyć film na telefonie komórkowym warto przekonwertować plik video na 3gp. 3gp to najczęściej używany w telefonach forma lików video.

Zmianę formatów plików video umożliwia na przykład darmowy programu Acala 3gp Movies Free Acala 3GP Movies Free

zmiana formatu video

Program umożliwia zmianę formatu na 3gp, mp4, avi i wiele innych. Należy najpierw załadować plik klikając w przycisk „+” znajdujący się na dole ekranu a następnie ustalić „output format”. Plik zostanie przekonwertowany.

Innym programem umożliwiającym zmianę formatu różnych plików jest program Any Video Converter. Jest to program darmowy i pozwala na obsługę wielu formatów plików. Program można pobrać stąd: http://www.dobreprogramy.pl/Any-Video-Converter,Program,Windows,13038.html

pliki video format

Program ma prosty i jasny interfejs i nie powinien sprawić problemu nawet początkującym użytkownikom – aby dodać plik należy kliknąć przycisk „dodaj wideo”. Po określeniu, w jaki sposób plik ma zostać przekonwertowany należy kliknąć „konwertuj”

Otrzymamy plik w preferowanym formacie.

Warto dodać, ze program Any Video Conventer pomaga również pobrać pliki z serwisu Youtube. Wystarczy kliknąć download i przekonwertować plik na wybrane rozszerzenie.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =