Jak zmienić nazwę kilku plików naraz?

Programy    
ocena

Zmiana nazwy jednego pliku jest czynnością błyskawiczną. Jednak, w przypadku gdy mamy plików paręset (na przykład przegranych z aparatu fotograficznego), i chcemy zmienić ich nazwę – mozolne klikanie w każdy plik jest czynnością mało pożądaną.

Jak zmienić nazwę kilku plików naraz?

sxc.hu

Na szczęście, w Internecie można znaleźć dedykowane programy właśnie do tego, by zmienić nazwy plików łatwo i szybko.

Jednym z takich programów jest program Nazywacz 1.08  http://www.tylkoprogramy.pl/nazywacz.php  - program do masowej zmiany nazw plików.

zmiana nazwy plików

Aby zmienić nazwę plików należy określić takie elementy jak „numeruj pliki” czyli wskazać jak będzie wyglądała numeracja dodawana do nazwy pliku.

Załóżmy, że chcemy zmienić nazwę plików z „Plik01” na „nazwapliku01”.

Należy w oknie z wartością /n/, która oznacza kolejne numery, dodać nazwę pliku. W tym przypadku „nazwapliku”. W okienku wpisujemy nazwapliku/n/ a następnie zaznaczamy wszystkie pliki. Należy kliknąć na plik01.doc i zaznaczyć resztę za pomocą skrótu klawiszowego „W”.

zmiana nazwy pliku

Następnie, należy kliknąć przycisk „Zmień nazwy”

nazwa pliku nowa

Nazwy zostaną zmienione.

Dzięki temu programowi można zmienić zarówno nazwę pliku jak i rozszerzenie. Może być przydatny nawet w przypadku, gdy chcemy zamienić pisownie plików z dużych na małe litery.

Podobnym programem tego typu jest „Rename master”, który można pobrać stąd: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/Rename_Master.html. Oba programy są darmowe

Znacie inne służące do tego sposoby/ programy? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =