Mame32k 0.64 - konfiguracja

Programy    
ocena

Chcesz dowiedzieć się, jak skonfigurować emulator Mame32k 0.64? Przeczytaj poniższy tutorial.

 1. Krok pierwszy

  Na początek pobieramy emulator – znaleźć go można pod tym adresem: http://www.honmaru.pl/download/index.php?act=download&id=1.

 2. Krok drugi

  Po rozpakowaniu do określonego katalogu, należy utworzyć w nim folder na romy – te znajdziemy wpisując w Google "Mame roms". Wchodzimy w zakładkę Options, a następnie Directories, aby wybrać miejsce docelowe wczytywanych romów.

 3. Krok trzeci

  Aby skonfigurować ustawienie kontrolera wchodzimy w zakładkę Options, a następnie Default Options, po czym w górnym oknie wybieramy zakładkę Controllers.

 4. Krok czwarty

  W głównym menu emulatora, w środkowym oknie pojawia się lista romów, która została załadowana poprzez ,b>Directories. Jeśli jakiś rom nie jest aktywny (szary lub czerwony kolor) to klikamy na niego i zaznaczamy Available (jeśli zmieni kolor na zielony, znaczy, że jest aktywny).

 5. Krok piąty

  Aby włączyć grę klikamy dwukrotnie na aktywny rom z listy dostępnych w środkowym oknie lub przechodzimy bezpośrednio do zakładki File, a następnie "Play ..." (gdzie w miejscu kropek powinna pojawić się dana nazwa wybranego wcześniej romu).

 6. Krok szósty

  W celu dokonania dodatkowej konfiguracji już podczas włączonej gry, należy wcisnąć przycisk TAB (nie wcześniej jednak niż po załadowaniu romu z grą), a następnie za pomocą klawiszy kierunkowych na klawiaturze wybrać Input (General) – ustawienia dla wszystkich gier lub Input (this game) – ustawienia wyłącznie dla aktualnie uruchomionego romu.

Czy mieliście kiedyś problemy z konfiguracją emulatorów? Jak je rozwiązywaliście? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =