Program do rozpoznawania znaków Abbyy FineReader - jak działa, do czego służy?

Programy    
ocena
Czasem zdarza się, że mamy w rękach jakiś dokument lub zeszyt z notatkami, które chcemy przepisać bezpośrednio do komputera. Jest to jednak pracochłonne zajęcie i nie zawsze mamy na nie ochotę. Istnieje jednak sposób, który pozwoli ostatecznie skończyć ze żmudnym przepisywaniem tekstów z zeszytu na komputer.

Program do rozpoznawania znaków Abbyy FineReader - jak działa, do czego służy?

Redakcja

Oczywiście najpierw musimy mieć podłączony skaner. Teraz najlepszą pomocą okaże się pobranie programu ABBYY FineReader Professional Edition, którego znajdziemy pod adresem http://pobierz.pl/programy/windows/grafika/przegladarki-grafiki/abbyy-finereader-professional. Ściągamy program i uchamiamy go. Klikamy w ikonkę Skanuj w celu pobrania tekstu ze skanera. Wybieramy skaner w nowym oknie i klikamy OK. W nowym oknie będziemy mieli wgląd na nasze notatki, wystarczy kliknąć Podgląd, a następnie Skanuj. Jeśli uznamy, że podgląd jest mało wyraźny to możemy zmienić ustawienia wyświetlania obrazu po prawej stronie okna, klikając odpowiednio na Rozdzielczość, Tryb Koloru, Jasność i ewentualnie format papieru.

Klikamy Skanuj, a następnie czekamy, aż program przetworzy przeskanowany obraz bezpośrednio w tekst. Kiedy pasek dojdzie do końca, będziemy mogli dowolnie edytować tekst, który został zeskanowany, np. zmieniać czcionkę, zmieniać ustawienie zdań, podkreślać, pogrubiać itp. Teraz wystarczy już tylko otworzyć nowy plik z programem tekstowym, np. Word, i wkleić zeskanowaną wcześniej zawartość, a następnie zapisać. W ten sposób oszczędzimy żmudnego przepisywania tekstów bezpośrednio na komputer.

Czy często używacie tego typu programów? Do czego przydają się najbardziej? Wyraźcie swoją opinię!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =