Co zrobić ze starych rajstop?

Prowadzenie domu    
ocena

Pewne, wydawałoby się, że już niepotrzebne i nieprzydatne rzeczy, można jednak jeszcze wykorzystać do innych celów. Weźmy chociażby takie rajstopy czy pończochy.

Dlatego tez poniżej podpowiem, co można zrobić ze starymi rajstopami. Będziecie zaskoczeni, jak powszechne mogą mieć one zastosowanie.

- Pończochy czy ucięte rajstopy mogą nam się przydać to przechowywania cebuli. Wystarczy włożyć cebulę do pończochy, zawiązać na supeł, znów włożyć, znów zawiązać, itd. Jeśli cebula będzie potrzebna, to od spodu wystarczy odciąć nożyczkami. Takie „korale” można powiesić w kuchni i będą pod ręką. Przydatne jest to również do suszenia cebuli. Osoby, które mają w swoich ogródkach cebulę, to przed schowaniem jej do piwnicy, powinny ją dobrze wysuszyć, a stare rajstopy sprawdzą się do tego znakomicie.

- Rajstopy przydadzą się podczas sprzątania różnych zakamarków. Jeśli mamy trudności z usunięciem kurzu pod meblami, to wystarczy rajstopy zwinąć w kulkę, a potem przyczepić na długi kij (np. kij od szczotki) i wsunąć pod  meble.

- Rajstopy można też wykorzystać podczas czyszczenia szyb. W artykule nt, mycia okien podkreślałam, aby nie czyścić szyb gazetą, choć jeszcze wiele osób tak robi. Jeśli ktoś nie lubi np. papierowych ręczników, to do polerowania szyb może użyć starych rajstop. Można nimi także polerować szyby „na sucho”, np. wtedy, kiedy powstało jakieś zabrudzenie, a już nie mamy czasu na całościowe mycie okien.

- Rajstopy przydatne są także w pracach malarskich. Jeśli na farbie, którą chcemy ponownie użyć, powstały jakieś grudki, to wystarczy ją przecedzić przez rajstopy.

- Rajstopy pomagają też przy odkurzaniu np. w takiej sytuacji, kiedy spadł nam na podłogę chociażby mały kolczyk, a nie możemy go znaleźć. Wystarczy wtedy na rurkę odkurzacza nałożyć starą rajstopę i kolczyk zatrzyma się na niej, a nie zostanie wessany do worka.

- Rajstopy przydadzą się podczas tworzenia potpourri. Z rajstop należy poodcinać dolną i górną część. Tak przygotowane rajstopy są już gotowe do napełniania. Końce trzeba potem zawiązać albo w supły, albo ozdobnymi wstążkami, a do środka wsypać pachnące suszone kwiaty. Potpourri jest już gotowe do schowania w szafie.

- Rajstopy mogą być pewnego rodzaju wypełniaczem do starych zabawek. Wystarczy rajstopy pociąć na kawałki, wypełnić nimi np. misia i zaszyć.

Do czego wykorzystujecie swoje stare rajstopy? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
4.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

- Dwie pary starych dziurawych rajstop można pociąć i szyć ze sobą dobre części i będziemy mieć nową jedną parę. Zaoszczędzimy w ten sposób około 5 złotych na nowe rajstopy z Biedronki.

~ Mądrala / 2015-10-09 09:44:18
oceń komentarz: (2) (5)

- Stare rajstopy można kolekcjonować w szafie. Po dwudziestu latach z nostalgią przypomnimy sobie jak była kiedyś moda, w których rajstopach straciłyśmy dziewictwo, oszacować stracone pieniadze i przeliczyć jakim samochodem mogłybyśmy teraz jeździć gdybyśmy całe życie chodziły w jednych spodniach.

~ Ewa / 2015-10-09 09:55:54
oceń komentarz: (12) (1)

Ewa- Boski komentarz!! heheheh szczerze sie uśmiałam :)

~ Mila / 2015-11-06 23:05:24
oceń komentarz: (1) (0)

Do.jedzenia.paliwa , oleju do auta.

~ Ania / 2016-02-26 19:57:15
oceń komentarz: (0) (2)