Prowadzenie domu Co zrobić ze starych rajstop?

Co zrobić ze starych rajstop?

-

Dlatego tez poniżej podpowiem, co można zrobić ze starymi rajstopami. Będziecie zaskoczeni, jak powszechne mogą mieć one zastosowanie.

– Pończochy czy ucięte rajstopy mogą nam się przydać to przechowywania cebuli. Wystarczy włożyć cebulę do pończochy, zawiązać na supeł, znów włożyć, znów zawiązać, itd. Jeśli cebula będzie potrzebna, to od spodu wystarczy odciąć nożyczkami. Takie „korale” można powiesić w kuchni i będą pod ręką. Przydatne jest to również do suszenia cebuli. Osoby, które mają w swoich ogródkach cebulę, to przed schowaniem jej do piwnicy, powinny ją dobrze wysuszyć, a stare rajstopy sprawdzą się do tego znakomicie.

– Rajstopy przydadzą się podczas sprzątania różnych zakamarków. Jeśli mamy trudności z usunięciem kurzu pod meblami, to wystarczy rajstopy zwinąć w kulkę, a potem przyczepić na długi kij (np. kij od szczotki) i wsunąć pod meble.

– Rajstopy można też wykorzystać podczas czyszczenia szyb. W artykule nt, mycia okien podkreślałam, aby nie czyścić szyb gazetą, choć jeszcze wiele osób tak robi. Jeśli ktoś nie lubi np. papierowych ręczników, to do polerowania szyb może użyć starych rajstop. Można nimi także polerować szyby „na sucho”, np. wtedy, kiedy powstało jakieś zabrudzenie, a już nie mamy czasu na całościowe mycie okien.

– Rajstopy przydatne są także w pracach malarskich. Jeśli na farbie, którą chcemy ponownie użyć, powstały jakieś grudki, to wystarczy ją przecedzić przez rajstopy.

– Rajstopy pomagają też przy odkurzaniu np. w takiej sytuacji, kiedy spadł nam na podłogę chociażby mały kolczyk, a nie możemy go znaleźć. Wystarczy wtedy na rurkę odkurzacza nałożyć starą rajstopę i kolczyk zatrzyma się na niej, a nie zostanie wessany do worka.

– Rajstopy przydadzą się podczas tworzenia potpourri. Z rajstop należy poodcinać dolną i górną część. Tak przygotowane rajstopy są już gotowe do napełniania. Końce trzeba potem zawiązać albo w supły, albo ozdobnymi wstążkami, a do środka wsypać pachnące suszone kwiaty. Potpourri jest już gotowe do schowania w szafie.

– Rajstopy mogą być pewnego rodzaju wypełniaczem do starych zabawek. Wystarczy rajstopy pociąć na kawałki, wypełnić nimi np. misia i zaszyć.

Do czego wykorzystujecie swoje stare rajstopy? Dajcie znać w komentarzu.

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

4 KOMENTARZE

  1. – Dwie pary starych dziurawych rajstop można pociąć i szyć ze sobą dobre części i będziemy mieć nową jedną parę. Zaoszczędzimy w ten sposób około 5 złotych na nowe rajstopy z Biedronki.

  2. – Stare rajstopy można kolekcjonować w szafie. Po dwudziestu latach z nostalgią przypomnimy sobie jak była kiedyś moda, w których rajstopach straciłyśmy dziewictwo, oszacować stracone pieniadze i przeliczyć jakim samochodem mogłybyśmy teraz jeździć gdybyśmy całe życie chodziły w jednych spodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Outplacement – co to jest?

Do tej pory odczuwamy bolesne skutki ostatniego kryzysu. Wiele firm było zmuszonych do masowych zwolnień pracowniczych, żeby ochronić swoją działalność przed bankructwem. Outplacement jest właśnie odpowiedzią na zaistniały stan rzeczy, pewnym mechanizmem mającym przynajmniej częściowo ochronić osoby zagrożone utratą pracy.

Jak spędzić wolny czas samemu?

Kiedy masz już dosyć towarzystwa znajomych, ostrego imprezowania, możesz zrobić coś dla siebie, spędzając czas wyłącznie we własnym towarzystwie. Taki jednoosobowy wieczór wcale nie musi być nudny!

Zobacz też

Przyprawy do boczniaków

Boczniaki ostrygowe to grzyby uprawiane na skalę przemysłową, dostępne powszechnie w handlu. Mogą one stanowić nie tylko ciekawą alternatywę dla najpowszechniej jadanych pieczarek, ale też podstawę fascynujących dań, którymi podbijesz serca stołowników.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: