Prowadzenie domu Czy warto naprawiać rajstopy? Repasacja rajstop

Czy warto naprawiać rajstopy? Repasacja rajstop

-

Bardzo ceniony był wówczas zawód repasarki – czyli osoby, która zajmowała się cerowaniem rajstop. Dziś jednak jest to juz zawód przetarzały, osób, które się nim parają jest niewiele.

Wpływa na to kilka czynników. Jednym z nich jest to, że ceny rajstop są przystępne, więc panie po prostu kupują nową parę, a nie zanoszą zniszczoną parę rajstop do repasarki.

Można zauważyć, że i cena, i jakość rajstop bardzo się dziś różni od tych, które były wiele lat temu.

Innym czynnikiem jest materiał, z którego rajstopy są wykonane. Nylon jest takim materiałem, który łatwo można zaciągnąć, a trudniej przedziurawić. Czasami jednak w naszej garderobie są takie rajstopy, do których mamy sentyment i nie chcemy ich wyrzucać, kiedy się przedziurawią. Można wtedy spróbować je naprawić. Jeśli są to drogie rajstopy, za kilkaset złotych, to polecałabym skontaktowanie się z repasarką.

Repasacja nie naprawia jednak uszkodzeń w taki sposób, aby były one całkiem niewidoczne. Jeśli były to zwykłe rajstopy za kilka złotych, to można je wprawdzie zszyć, ale pytanie: po co?

Czy oddali byście rajstopy do repasacji? A może same cerujecie dziury lub wyrzucacie od razu zepsutą odzież? Wypowiedzcie się w komentarzu.

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Niezgodność towaru z umową – co to jest, co zrobić?

Niezgodność towaru z umową najczęściej oznacza wadliwość towaru i w takim sensie jest używana, mimo że znaczenie „niezgodności” jest znacznie szersze. Fakt, że zamówione przez nas meble mają zupełnie inny kolor, nie oznacza, że są wadliwe, gdyż nadają się do użytku, lecz mimo to są niezgodne z umową, gdyż umawialiśmy się, że będą miały inny kolor.

kredyt mieszkaniowy a kredyt hipoteczny różnice

Warto wiedzieć, że nie każdy kredyt hipoteczny jest mieszkaniowy (chociaż odwrotna zależność jest prawdziwa). Konkretniej rzecz ujmując można stwierdzić, że kategoria kredytów hipotecznych obejmuje rozmaite produkty bankowe. Posiadają one dwie cechy wspólne: ustanowienie hipoteki na nieruchomości należącej do kredytobiorcy oraz relatywnie niskie oprocentowanie będące konsekwencją skutecznej formy zabezpieczenia. Prócz podobieństw można zauważyć też różnice, które wynikają z zupełnie innego przeznaczenia poszczególnych kredytów.

Zobacz też

Zapalenie kości – objawy i leczenie

Zapalenie kości nie jest chorobą występującą bardzo często, co w zasadzie można uznać za jej pozytywną cechę. Proces zapalny obejmuje warstwę korową kości, okostną oraz szpik kostny. Odpowiedzialne za zakażenie są oczywiście drobnoustroje chorobotwórcze, wśród nich prym wiedzie Staphylococuus aureus – gronkowiec złocisty.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: