Prowadzenie domu Czyszczenie fug

Czyszczenie fug

-

Rodzaje zabrudzeń
fugi ścienne – zabrudzenia, które powstają na fugach to głównie osad kamienny, który powstaje w miejscach o dużej wilgotności (szczególnie nad umywalką i zlewozmywakiem). Osadzają się również pozostałości po mydle czy tłuszczu.
fugi podłogowe – źródła zabrudzeń są podobne jak w przypadku fugach ściennych. Dochodzą jednak trudności z usunięciem trwałych plam.

Czym czyścić fugi ?
– Przy użyciu pasty do zębów, za pomocą szczoteczki. Można użyć dowolnego środka do dezynfekcji, który zawiera chlor doskonale radzący sobie z zabrudzeniami.
– Używając wybielacza do odzieży – polewamy nim fugi, a potem spłukujemy je wodą.
– Mieszamy proszek do pieczenia z niewielką ilością wody. Tak powstałą papką czyścimy fugi, czynność te wykonujemy przy użyciu szczoteczki do zębów.
– Sodę należy wymieszać z małą ilością wody, papkę nakładamy na szczoteczkę i czyścimy, potem spłukujemy wodą.
– Jeżeli powyższe sposoby nie przynoszą oczekiwanego efektu to jesteśmy zmuszeni zastosować profesjonalny środek chemiczny, który służy do odświeżania fug.

Czyszczenie białych fug
– przygotować papkę z mielonej kredy i wody; czyścić nią fug;
– użyć można również mieszanki wykonanej z pół litra octu na litr wody;
– kilkakrotnie potrzeć fugi szmatką nasączoną sokiem z cytryn, a potem go zmyć.

Uwaga!

Inną propozycją odświeżania fug jest ich pomalowanie. Do tej czynności można użyć farby lub masy renowacyjnej. Fugi malujemy używając pędzla lub gąbki. Aby nie odbarwić płytek warto przed rozpoczęciem okleić je taśmą malarską. W sklepach możemy znaleźć różne kolory farb do malowania fug lub wersję bezbarwną.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Poprzedni artykułPlamy na dywanie – jak usunąć?
Następny artykułSadzenie iglaków
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wrocławski Rower Miejski – co to jest?

W krajach Europy Zachodniej stający na ulicy rower miejski, które każdy może pożyczyć, a następnie po dojechaniu do celu oddać je jest standardem. W Polsce takie systemy komunikacyjne, które mają ułatwić przemieszczanie się, są nowinką turystyczną.

Zespół Otella – co to jest, objawy

Zespół Otella nazywany bywa również obłędem alkoholowym lub obłędem zazdrości. Jest psychozą należącą do grupy psychoz urojeniowych. Występuje u alkoholików oraz osób będących pod silnym wpływem alkoholu.

Zobacz też

Jak zrobić efekt noktowizora w Photoshopie?

Podoba Ci się opcja rodem z filmu akcji? Chciałbyś znaleźć się na polu bitwy? Efekt noktowizora sprawi, że będziesz dumnym bohaterem filmu albo gry science fiction!

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: