Jak często odkurzać, jaki odkurzacz wybrać, jak dobrze odkurzyć dom?

Prowadzenie domu    
ocena

Odkurzanie domu powinno wejść każdemu w krew. Najlepiej robić to codziennie, ale wiadomo, że nie każdy ma tyle czasu, by każdego dnia biegać z odkurzaczem. Jednak takie minimum to odkurzanie co 3 dni, choć właściciele zwierząt powinni to robić częściej.

Jak często odkurzać, jaki odkurzacz wybrać, jak dobrze odkurzyć dom?

sxc.hu

Warto docenić taki wynalazek, jakim jest odkurzacz. To jedno z najbardziej potrzebnych urządzeń w naszych domach. Odkurzacz bardzo ułatwia sprzątanie, a nawet pranie dywanów, a także oszczędza nasz czas. Warto w niego zainwestować – polecam kupienie najlepszego odkurzacza, na jaki tylko nas stać. Na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie? Przede wszystkim na moc silnika, siłę ssania i jego funkcje. Jeśli mamy w domu wykładziny czy dywany, warto zainwestować w odkurzacz piorący. Jeśli ktoś z domowników jest alergikiem, warto zakupić odpowiedni odkurzacz, który pomoże w szczególnie dokładnym utrzymaniu porządku w domu. Warto także kupić model, który ma odpowiednio dużą liczbę ssawek. Takie ssawki przydadzą się do odkurzania różnych kątów i miejsc w domu.

Schemat odkurzania różnych pomieszczeń jest właściwie taki sam. Sprzątanie należy zacząć od najdalszego kąta pokoju i odkurzać w kierunku drzwi. Każde miejsce należy przejechać odkurzaczem po kilka razy, pod różnymi kątami, dzięki temu zbierze się wszystkie paprochy.

Nie można dopuścić do tego, żeby worek czy pojemnik na kurz się przepełniły. Cały kurz będzie wtedy wracał do pomieszczenia.

Podczas odkurzania należy otworzyć okna i przewietrzyć mieszkania. Podczas odkurzania odczuwany jest specyficzny zapach kurzu, dlatego można włożyć do odkurzacza (na filtr) jakieś zapachowe saszetki.

Małe dywaniki najlepiej najpierw wytrzepać na zewnątrz, a dopiero potem odkurzyć i położyć na miejsce.

Można także używać specjalnych proszków, które neutralizują zapachy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy w domu są małe dzieci, zwierzęta albo alergicy. Lepiej posypać dywan czy wykładzinę zwykłą sodą oczyszczoną i odkurzyć po upływie około kwadransa.

Odkurzanie domu to również odkurzanie każdego materaca po kolei. Na materacach zbierają się roztocza i martwy naskórek, co jest to szczególnie niebezpieczne dla alergików. Jednak każdy powinien odkurzyć swój materac co najmniej raz w miesiącu. Można go wtedy od razu obrócić na drugą stronę, dzięki czemu będzie się równomiernie układał.

Przy odkurzaniu nie można zapominać o takich miejscach jak kąty czy powierzchnie pod fotelami czy łóżkiem.

Ciekawą opcją są centralne odkurzacze. Warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Jak często odkurzacie w swoim domu? Czy lubicie tę czynność? A może macie sposoby na uniknięcie częstego sprzątania? Podajcie nam je!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

U nas ze względu na alergików małych to koniecznie padło na sprzęt z filtrem wodnym i dodatkowym filtrem na wylocie, mocno ograniczyło efekt tej alergii po jakimś czasie w domu jak mniej tego fruwa. A jeśli chodzi o konkretny sprzęt to polecę to co używam - Amicę Marin, tani, solidny i kompaktowych gabarytów.

~ Inga / 2016-05-23 08:14:18
oceń komentarz: (0) (0)