Jak czyścić buty skórzane?

Prowadzenie domu    
ocena

Odpowiednia pielęgnacja skórzanych butów zapewni im długą trwałość, odporność na zabrudzenia i przemoczenie, a przede wszystkim – piękny wygląd. Poza zwykłym czyszczeniem musisz natychmiast usuwać wszelkie zabrudzenia, aby uniknąć trwałego zaplamienia skóry (dotyczy to głównie butów w jasnych barwach). Pamiętaj, że buty z zamszu wymagają specjalnego traktowania, przeczytaj instrukcje dla takiego rodzaju skóry.

Jak czyścić buty skórzane?

www.pixabay.com

1. Wstępne oczyszczanie.

Sztywną szczotka usuń z powierzchni butów zaschnięte błoto i inne zabrudzenia. Skórę licową możesz szczotkować tak długo, aż zanieczyszczenia odpadną. Resztki usuń szmatką (jeśli sucha nie da rady, użyj wilgotnej, jednak przed następnym krokiem dokładnie osusz powierzchnie obuwia).

2. Środki do czyszczenia obuwia.

Jeśli na butach znajdują się trudne do oczyszczenia plamy, możesz użyć specjalnego środka przeznaczonego do czyszczenia skóry, to znaczy mydła do siodeł. Na opakowaniu znajdziesz szczegółowe instrukcje jego zastosowania, jednak główna zasada jest prosta – na wilgotna ściereczkę należy nabrać nieco czyściwa i takim tamponikiem wyszorować powierzchnię buta.

W przypadku skóry niebarwionej najlepiej umyj cały but, aby uniknąć ewentualnych przebarwień. Następnie wytrzyj buty do sucha czystą ściereczką. Pozwól butom całkowicie wyschnąć, najlepiej na wolnym powietrzu, nie na słońcu i z dala od bezpośrednich źródeł ciepła.

3. Zabezpiecz.

Zapastuj buty, wypoleruj je i zostaw na jedną dobę poza szafą czy pudełkiem, by pasta wchłonęła się prawidłowo i wyschła.

A jak Ty dbasz o swoje skórzane obuwie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =