Prowadzenie domu Jak czyścić buty skórzane?

Jak czyścić buty skórzane?

-

1. Wstępne oczyszczanie.

Sztywną szczotka usuń z powierzchni butów zaschnięte błoto i inne zabrudzenia. Skórę licową możesz szczotkować tak długo, aż zanieczyszczenia odpadną. Resztki usuń szmatką (jeśli sucha nie da rady, użyj wilgotnej, jednak przed następnym krokiem dokładnie osusz powierzchnie obuwia).

2. Środki do czyszczenia obuwia.

Jeśli na butach znajdują się trudne do oczyszczenia plamy, możesz użyć specjalnego środka przeznaczonego do czyszczenia skóry, to znaczy mydła do siodeł. Na opakowaniu znajdziesz szczegółowe instrukcje jego zastosowania, jednak główna zasada jest prosta – na wilgotna ściereczkę należy nabrać nieco czyściwa i takim tamponikiem wyszorować powierzchnię buta.

W przypadku skóry niebarwionej najlepiej umyj cały but, aby uniknąć ewentualnych przebarwień. Następnie wytrzyj buty do sucha czystą ściereczką. Pozwól butom całkowicie wyschnąć, najlepiej na wolnym powietrzu, nie na słońcu i z dala od bezpośrednich źródeł ciepła.

3. Zabezpiecz.

Zapastuj buty, wypoleruj je i zostaw na jedną dobę poza szafą czy pudełkiem, by pasta wchłonęła się prawidłowo i wyschła.

A jak Ty dbasz o swoje skórzane obuwie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak grać w Szachy? Zasady

Szachy to gra rozgrywana między dwiema osobami na kwadratowej planszy zwanej szachownicą. Plansza podzielona jest na 64 jasne i ciemne pola (8 rzędów i 8 kolumn) ułożone naprzemiennie. Każdy z graczy dysponuje zestawem bierek (białych lub czarnych). W skład zestawu wchodzą : król, hetman, dwie wieże, dwa skoczki, dwa gońce oraz osiem pionków. Bierki, z wyłączeniem pionków, nazywane są figurami.

Jak wygrać w Sapera?

Aby osiągać dobre wyniki w grze saper, należy przyjąć odpowiednią strategię w zależności od wielkości planszy oraz liczby min. W przypadku mniejszych plansz poszczególnym polom nie trzeba poświęcać tyle uwagi co w przypadku większych pól, gdzie liczba możliwych kombinacji jest po prostu większa. Przy większych polach mamy krótko mówiąc do czynienia z większym skomplikowaniem poszczególnych przypadków. Może zdarzyć się również sytuacja, w której rozmieszczenie min na planszy trudno jest do końca ustalić. Szczególnie często tego typu sytuacje mają miejsce w końcowej części rozgrywki.

Zobacz też

Jak nauczyć się śpiewać samemu?

W dobie popularności programów typu „X-factor” czy innych talent show oraz zawrotnych karier, które robią ich uczestnicy, umiejętność śpiewu staje się pożądana przez wielu. Śpiewać każdy może, jak głosi szlagier i pomimo zabawnego charakteru jest w tym stwierdzeniu więcej racji niż się może w pierwszej chwili wydawać. Każdy jest w stanie nauczyć się śpiewać. Nikt nie mówi, że wszyscy są w stanie opanować arie operowe, ale rockowe i popowe przeboje z w miarę nieskomplikowaną linią wokalną – czemu nie?

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: