Prowadzenie domu Jak czyścić buty z nubuku?

Jak czyścić buty z nubuku?

-

1. Wstępnie oczyść powierzchnię.

Przetrzyj but specjalną ściereczką lub gąbką do nubuku. Jeśli będziesz robić to regularnie, unikniesz wytarć na powierzchni skóry, czyli lśniących łatek na matowym, nubukowym tle. Jeśli musisz czyścić z większą siłą, owiń szmatkę wokół małej gąbki. Podnieś meszek za pomocą specjalnej szczoteczki do nubuku.

2. Duże plamy na nubuku.

Musisz zastosować do nich specjalny odplamiacz do nubuku, dostępny w sklepach obuwniczych i drogeriach. Spryskaj powierzchnię plamy odplamiaczem, a następnie wytrzyj dokładnie buty ściereczką do nubuku. Po tym, jak plama będzie już usunięta, a powierzchnia skóry sucha, wyszczotkuj powierzchnię butów szczoteczką do nubuku, by uniknąć nieestetycznych przetarć.

3. Tłuste plamy na kołnierzach, mankietach czy cholewkach butów.

Takie plamy trzeba usuwać za pomocą odtłuszczacza do skóry, najlepiej wraz ze środkiem do czyszczenia skóry. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skórzaną odzież oddaj do pralni. Po zastosowaniu tych środków zgodnie z zaleceniami producenta wyszczotkuj skórę, aby zregenerować meszek na jej powierzchni. Jeśli to nie pomoże, możesz przetrzeć powierzchnię najdrobniejszym papierem ściernym. Podobnie postępuj z plamami z oleju i innych tłuszczów. Przed zastosowaniem środków odplamiających odciśnij w papierowy ręcznik jak najwięcej tłuszczu.

4. Zedrzyj plamę.

Wyjątkowo trudne plamy na nubuku możesz usunąć drobnym papierem ściernym lub kąpielowym pumeksem. Postępuj jednak z umiarem, aby nie zniszczyć powierzchni skóry.

A czy Ty znasz inne sposoby na dbanie o buty z nubuku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Chleb cebulowy z makiem – przepis

Czujecie, że nadszedł już czas, by urozmaicić swoje „pieczywowe doznania”? Odstawić na chwilę białe bułeczki? W piekarni znajdziemy, rzecz jasna, tyle rodzajów chleba, że z łatwością coś byśmy wybrali, ale – być może warto przygotować fajny, smaczny i oryginalny chleb samemu, w domu? Poniżej podajemy przepis na chleb cebulowy z dodatkiem maku.

Jak szkolić pracowników bez odrywania od pracy?

Szkolenie bez odrywania od pracy nazywane jest również przekazywaniem doświadczenia. Jest to jedna z technik szkolenia na stanowisku pracy (on the job), stosowana w odniesieniu do nauczania indywidualnego. Technika ta jest prosta i doskonale znana oraz praktykowana z powodzeniem od bardzo dawna. W związku z tym nie traci na popularności i wciąż wskazuje się ją jako jedną z podstawowych.

Zobacz też

Co to jest brunch?

Brunch to posiłek spożywany pomiędzy późnym porankiem i wczesnym popołudniem. Zazwyczaj brunch przypada pomiędzy godziną 11.00 i 13.00 - 14.00. Porównać go można do polskiego drugiego śniadania. Jakie reguły savoir-vivre’ u panują, gdy spotyka się, aby wspólnie zjeść taki posiłek?

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: