Prowadzenie domu Jak czyścić buty z tkaniny, trampki?

Jak czyścić buty z tkaniny, trampki?

-

1. Wstęp.

Buty oczyść z błota, piasku i kurzu zwykłą szczotką do obuwia. Następnie zaostrzonym (np. zatemperowanym) patyczkiem wydłub z podeszew tkwiące w nich kamyczki. Wyciągnij sznurowadła i upierz je ręcznie mydłem, po czym rozwieś do wyschnięcia. Z butów wyjmuj wkładki, jeśli ich używasz. Wymień na nowe lub wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Pranie.

Do miski mieszczącej buty nalej letniej wody i dodaj 2-3 łyżeczki płynu do naczyń. Buty całkowicie zanurz w roztworze i zostaw na co najmniej godzinę. Starą szczoteczką do zębów dokładnie wyczyść zewnętrzną stronę butów, usuwając starannie wszystkie zabrudzenia. Następnie wylej mydliny, a do przepłukanej miski nalej czystej, letniej wody. Wypłucz w niej obuwie, po czym, dla pewności, włóż je pod kran i pozwól bieżącej wodzie usunąć resztki detergentu. Aby odsączyć wodę, zawiń buty w ręcznik i porządnie odciśnij.

Buty wysusz na słońcu lub bez niego, jednak nie susz ich na kaloryferze. Pamiętaj, by przed suszeniem ładnie je uformować i naciągnąć język. Zanim włożysz do środka wkładki, upewnij się, że zarówno buty, jak i same wkładki są zupełnie suche. Wciągnij sznurowadła i ciesz się butami, które wyglądają jak nowe.

3. Zapobieganie przykremu zapachowi.

Jeśli Twoje buty sportowe mają skłonność do emitowania przykrego zapachu, po treningu czy spacerze wkładaj do nich stare dziecięce skarpetki, napełnione listkami herbaty (może być najzwyklejsza) skropionymi ulubionym olejkiem zapachowym. Herbata wyciągnie wilgoć, a olejek, na przykład lawendowy czy z drzewa herbacianego, nada butom przyjemny zapach.

A jak Ty czyścisz swoje tenisówki?

Poprzedni artykułJak czyścić zamsz?
Następny artykułJak czyścić buty z nubuku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak importować archiwum GG?

Importowanie archiwum z programu na szczęście...

Zarobki w kinie

Pracę w kinie wybierają przede wszystkim ludzie młodzi, bez doświadczenia zawodowego. Dlaczego? System zmianowy i możliwość pracy na 1/2 lub 1/4 etatu sprawia, że uczniowie i studenci mogą pogodzić pracę z obowiązkami w szkole bądź na uczelni. Dodatkowym wabikiem jest możliwość oglądania za darmo filmów. Jak natomiast wygląda kwestia zarobków? Czy są one atrakcyjne?

Zobacz też

Jak spędzić, świętować Dzień Matki?

Dzień Matki to okazja by przypomnieć naszym mamom jak są ważne. To dzień kiedy możemy podziękować im za wszystko, co dla nas zrobiły. Przynosimy im kwiaty, słodycze i laurki, ale oprócz tego możemy także przygotować niespodziankę, która będzie przeznaczona wyłącznie dla niej.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: