Jak czyścić pędzle do makijażu?

Prowadzenie domu    
ocena

Pędzle używane do makijażu wymagają starannego, dokładnego i regularnego czyszczenia. Dlaczego? Otóż dlatego, że pozostają na nich resztki pudru czy różu, jak również osadzają się drobinki kurzu. Zadbane pędzle będą służyły przez lata, a ich włosie będzie nadal sprężyste.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

sxc.hu

Dbanie o czystość pędzli to dbanie także o swoją skórę na twarzy i szyi. Myślę, że żadna kobieta nie wytarłaby się zakurzonym ręcznikiem. Pędzlem również nie, jednak na pędzlach i pacynkach do cieni (przechowywanych są w tradycyjny sposób, czyli w ozdobnych kubkach w łazience) zbierają na sobie kurz. Czyszczenie i mycie pędzli przyda się zatem nie tylko alergikom, a właściwie alergiczkom.

Jak już wspomniałam powyżej, wszystkie akcesoria kosmetyczne wymagają czyszczenia. Jak więc wyczyścić pędzle? Poniżej podaję kilka sposobów.

Po pierwsze, można użyć ciepłej wody i mydła. Nie należy ich myć ruchem okrężnym, gdyż wtedy zniszczy się włosie. Po umyciu pędzle należy starannie opłukać, a potem wysuszyć, zwracając jednocześnie uwagę na odpowiednie ułożenie włosia podczas suszenia.

Zamiast mydła do mycia można użyć także: szamponu do włosów czy żelu do mycia twarzy.

Po drugie, do mycia pędzli można także używać specjalistycznych płynów. Wiele marek kosmetycznych ma w swojej ofercie takie produkty. Płynem tym spryskuje się pędzle, a potem delikatnie wyciera chusteczką higieniczną. Czynność tę należy powtarzać tak długo, aż chusteczka będzie całkowicie czysta.

Nie wolno suszyć pędzli na kaloryferze ani suszarką. Podczas mycia należy trzymać pędzel włosiem w dół. Najlepiej suszyć pędzle na leżąco, np. w taki sposób, aby włosie wystawało za blat szafki. Jeśli ktoś używa preparatów dezynfekujących, to nie może z nimi przesadzać, bowiem zawierają w swoim składzie alkohol, który z kolei wysusza i niszczy włosie.

UWAGA!

Dla zachowania higieny, pędzle warto myć po każdym ich użyciu. Wiemy jednak, że każda z nas ma ograniczony czas i masę zajęć na głowie, więc polecam mycie pędzli choć raz w tygodniu. Wyjątkiem są pędzle do podkładu i korektora – te należy myć bezwzględnie po każdym użyciu.

Jak Wy czyścicie swoje pędzle do makijażu? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =