Prowadzenie domu Jak czyścić pędzle do makijażu?

Jak czyścić pędzle do makijażu?

-

Dbanie o czystość pędzli to dbanie także o swoją skórę na twarzy i szyi. Myślę, że żadna kobieta nie wytarłaby się zakurzonym ręcznikiem. Pędzlem również nie, jednak na pędzlach i pacynkach do cieni (przechowywanych są w tradycyjny sposób, czyli w ozdobnych kubkach w łazience) zbierają na sobie kurz. Czyszczenie i mycie pędzli przyda się zatem nie tylko alergikom, a właściwie alergiczkom.

Jak już wspomniałam powyżej, wszystkie akcesoria kosmetyczne wymagają czyszczenia. Jak więc wyczyścić pędzle? Poniżej podaję kilka sposobów.

Po pierwsze, można użyć ciepłej wody i mydła. Nie należy ich myć ruchem okrężnym, gdyż wtedy zniszczy się włosie. Po umyciu pędzle należy starannie opłukać, a potem wysuszyć, zwracając jednocześnie uwagę na odpowiednie ułożenie włosia podczas suszenia.

Zamiast mydła do mycia można użyć także: szamponu do włosów czy żelu do mycia twarzy.

Po drugie, do mycia pędzli można także używać specjalistycznych płynów. Wiele marek kosmetycznych ma w swojej ofercie takie produkty. Płynem tym spryskuje się pędzle, a potem delikatnie wyciera chusteczką higieniczną. Czynność tę należy powtarzać tak długo, aż chusteczka będzie całkowicie czysta.

Nie wolno suszyć pędzli na kaloryferze ani suszarką. Podczas mycia należy trzymać pędzel włosiem w dół. Najlepiej suszyć pędzle na leżąco, np. w taki sposób, aby włosie wystawało za blat szafki. Jeśli ktoś używa preparatów dezynfekujących, to nie może z nimi przesadzać, bowiem zawierają w swoim składzie alkohol, który z kolei wysusza i niszczy włosie.

Uwaga!

Dla zachowania higieny, pędzle warto myć po każdym ich użyciu. Wiemy jednak, że każda z nas ma ograniczony czas i masę zajęć na głowie, więc polecam mycie pędzli choć raz w tygodniu. Wyjątkiem są pędzle do podkładu i korektora – te należy myć bezwzględnie po każdym użyciu.

Jak Wy czyścicie swoje pędzle do makijażu? Dajcie znać w komentarzu.

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki prezent dla chłopaka na Mikołajki?

Przemierzasz długie kilometry po galeriach handlowych w poszukiwaniu idealnego prezentu mikołajkowego dla chłopaka? Pomimo ogromnego wyboru nie możesz zdecydować co kupić? Przeczytaj naszą poradę, a być może zainspiruje Cię ona do dalszego działania.

Ciało obce w uchu – pierwsza pomoc

Z ciałem obcym w uchu mamy do czynienia szczególnie często u dzieci. W czasie zabawy wkładają sobie różnego rodzaju i różnej wielkości koraliki do ucha, które mogą zatkać przewód słuchowy. U osób starszych może dojść do zatkania przewodu słuchowego czy osłabienia słuchu poprzez obecność np. owada. Może to także wywołać szelest.

Zobacz też

Jak dobrać makijaż do koloru sukienki?

Makijaż jest częścią wyglądu kobiety. Jego odpowiedni dobór do sukienki jest bardzo ważny. Najlepiej, żeby podkreślał rysy twarzy i uzupełniał kolorystycznie strój.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: