Jak czyścić srebro?

Prowadzenie domu    
ocena

Oto kilka metod, by Twoje sztućce po prababci lub biżuteria zabłysnęły nowym blaskiem i zachwyciły każdego obserwatora.

Jak czyścić srebro?

pixabay.com

1. Folia aluminiowa.

Na zapyziałe srebro najlepsza jest folia aluminiowa. Zagotuj litr wody z łyżką stołową sody i zgniecionym sporym kawałkiem folii aluminiowej na dnie. Wrzuć wyroby ze srebra do wrzątku na 10 sekund (na dłużej, jeśli są bardzo zabrudzone), po czym wyjmij je za pomocą kuchennych szczypiec i osusz ściereczką. Jeśli brud mimo to nie zszedł, z łyżki sody i kilku kropel wody sporządź gęstą pastę i nanieś ją na srebro. Spłucz i osusz. Zamiast sody możesz użyć proszku do prania.

2. Keczup.

Choć może się to wydać dziwne, keczup nieźle sprawdza się jako środek do czyszczenia sreber. Wyciśnij trochę keczupu na ściereczkę i wypoleruj nim zabrudzone srebro, po czym zostaw na 15 minut. Po tym czasie małą szczoteczką wyszoruj wszystkie zakamarki, po czym wyrób dokładnie opłucz i osusz czystą ściereczką.

3. Mąka kukurydziana lub ziemniaczana.

Pasta z mąki ziemniaczanej wymieszanej z wodą sprawi, że Twoje srebra znów będą wyglądały jak nowe. Nanieś ją na czystą, szorstką ściereczkę (jak np. ostry ręcznik frotte) i wypoleruj czyszczony przedmiot.

4. Pasta do zębów (o niewielkiej ścierności, pasta typu white może porysować powierzchnię srebra).

Tym razem zamiast zębów wymyj srebrny przedmiot – nanieś pastę na starą szczoteczkę do zębów, wypoleruj swoje srebro, po czym opłucz i dokładnie wytrzyj miękką szmatką.

Znasz inne sposoby na czyszczenie srebra?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =