Prowadzenie domu Jak czyścić srebro?

Jak czyścić srebro?

-

1. Folia aluminiowa.

Na zapyziałe srebro najlepsza jest folia aluminiowa. Zagotuj litr wody z łyżką stołową sody i zgniecionym sporym kawałkiem folii aluminiowej na dnie. Wrzuć wyroby ze srebra do wrzątku na 10 sekund (na dłużej, jeśli są bardzo zabrudzone), po czym wyjmij je za pomocą kuchennych szczypiec i osusz ściereczką. Jeśli brud mimo to nie zszedł, z łyżki sody i kilku kropel wody sporządź gęstą pastę i nanieś ją na srebro. Spłucz i osusz. Zamiast sody możesz użyć proszku do prania.

2. Keczup.

Choć może się to wydać dziwne, keczup nieźle sprawdza się jako środek do czyszczenia sreber. Wyciśnij trochę keczupu na ściereczkę i wypoleruj nim zabrudzone srebro, po czym zostaw na 15 minut. Po tym czasie małą szczoteczką wyszoruj wszystkie zakamarki, po czym wyrób dokładnie opłucz i osusz czystą ściereczką.

3. Mąka kukurydziana lub ziemniaczana.

Pasta z mąki ziemniaczanej wymieszanej z wodą sprawi, że Twoje srebra znów będą wyglądały jak nowe. Nanieś ją na czystą, szorstką ściereczkę (jak np. ostry ręcznik frotte) i wypoleruj czyszczony przedmiot.

4. Pasta do zębów (o niewielkiej ścierności, pasta typu white może porysować powierzchnię srebra).

Tym razem zamiast zębów wymyj srebrny przedmiot – nanieś pastę na starą szczoteczkę do zębów, wypoleruj swoje srebro, po czym opłucz i dokładnie wytrzyj miękką szmatką.

Znasz inne sposoby na czyszczenie srebra?

Poprzedni artykułJak usunąć plamy po praniu?
Następny artykułJak czyścić zamsz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zakres odpowiedzialności wspólników spółki cywilnej

Zakres odpowiedzialności wspólników spółki cywilnej pozostaje w ścisłym związku ze specyficznym charakterem samej spółki cywilnej i jej formą prawną. Spółka cywilna jako jedyna w polskim prawie nie została regulowana w Kodeksie spółek handlowych, lecz w kodeksie cywilnym. Spółka cywilna, czy też spółka prawa cywilnego, jest stosunkiem obligacyjnym opartym na umowie, w której wspólnicy zobowiązują się do osiągnięcia wspólnego celu o charakterze gospodarczym przez działanie w ściśle określony w umowie sposób, zwłaszcza zaś przez wniesienie wkładów do spółki.

Przerwy w pracy – zasady

Czas pracy jest zagadnieniem, któremu poświęca się wiele miejsca. Związane to jest z elastycznymi formami zatrudnienia i wynikającymi z tego różnicami w naliczaniu czasu pracy. Jak wobec tego liczyć przerwy w pracy? Jakie obowiązują zasady w tej mierze?

Zobacz też

Faszerowana cebula – przepisy

Lubimy cebulę. Towarzyszy wędzonej wędlinie w jajecznicy, warzywom w zupie i sałatkom, grzybom w śmietanie, mięsu w sosie, dlaczegóż by więc nie mogła stanowić osobnej potrawy, ot choćby faszerowanej różnym nadzieniem.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: