Prowadzenie domu Jak gotować na indukcji?

Jak gotować na indukcji?

-

Płyta działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, korzystając z cewki indukcyjnej. Nie będziemy się zagłębiać w skomplikowane szczegóły. Ważne jest, że płyta nagrzewa się dopiero wtedy, kiedy na jej powierzchni ustawi się odpowiedni garnek, a w innych przypadkach już nie.

Płyty ceramiczne są nieco droższe od kuchenek gazowych czy elektrycznych, ale zaoszczędzone dzięki nim pieniądze szybko się zwrócą. Płyta jest energooszczędna, wydajna oraz czyści się ja bez problemu, ponieważ rozlane potrawy do nie przywierają.

Płyta indukcyjna posiada jednak pewne wady, wśród których należy wymienić konieczność używania specjalnych naczyń, których cena też jest dość wysoka.

NIE WOLNO stosować naczyń ceramicznych, ze szkła, stali szlachetnej, aluminium, brązu, miedzi. Naczynia emaliowane są dozwolone, ale jedynie wtedy, kiedy ich wkład jest wykonany z metalu ferromagnetycznego.

NALEŻY stosować specjalne naczynia z metali ferromagnetycznych (przyciągających magnes). Garnki mogą być także z emaliowanego lanego żelaza, żelaza, stali lub nieemaliowanego lanego żelaza, stali nierdzewnej i aluminium, ale jedynie z oznaczeniem, że jest odpowiedni do zastosowania do kuchni tego typu.

Podczas gotowania ważny jest nie tylko rodzaj tworzywa, z którego jest zrobiony garnek, ale także rozmiar tego garnka. Kuchnia indukcyjna spełnia swoją rolę wtedy, kiedy stosuje się do niej garnki:

– o idealnie płaskim dnie,

– o średnicy dna w zakresie podawanym przez producenta,

– z dnem ferromagnetycznym.

Gotowanie sprawia przyjemność, między innymi dlatego, że nie musimy się martwić, że wychlapane jedzenie zaraz przyschnie, czy też tym, że się przypadkiem poparzymy. Ciepło wytwarzane jest tylko i wyłącznie w garnku, więc jeśli zdejmie się garnek z kuchenki, to płyta pozostaje chłodna. Jeśli pozostawimy przypadkiem jakiś przedmiot, np. łyżkę, to kuchenka i tak się nie włączy.

Uwaga!

Nie zaleca się stosowania tej kuchni osobom z rozrusznikiem serca, ponieważ to może zagrażać ich zdrowiu. W pobliżu kuchenki nie powinno się zostawiać kart kredytowych czy płatniczych, ponieważ mogą ulec rozmagnesowaniu.

Czy uważacie, że płyty indukcyjne są lepsze od standardowych kuchenek? Dlaczego? Dajcie znać w komentarzu.

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pozew grupowy

Od 19 lipca 2010 r. także w Polsce obywatele mają prawo składać pozwy grupowe. Tego typu postępowania od wielu lat z powodzeniem funkcjonują w Stanów Zjednoczonych czy Europie Zachodniej, od niedawna rozmiłowali się w nich Polacy. Czym jest pozew zbiorowy? Dla kogo zostały stworzone? Kiedy można z nim wystąpić? Jakie są szanse na wygraną?

JuraPark Bałtów – atrakcje

Bałtów to wieś położona w województwie świętokrzyskim. Obecnie uważana jest za jedną z największych atrakcji tego regionu. Powstał tam pierwszy w Polsce park dinozaurów. Bałtów jest również przykładem realizacji założeń ekonomii społecznej w praktyce. I trzeba dodać… z sukcesem. Jego właścicielem jest stowarzyszenia Delta, zaś turyści mogą go zwiedzać od 2004 roku. W ciągu siedmiu lat organizatorzy zadbali o nowe atrakcje, które z roku na rok przyciągają coraz więcej zwiedzających.

Zobacz też

Jaka muzyka do sypialni?

Pewnie są Ci znane z autopsji lub z filmów komediowych sceny, kiedy to zaczynająca baraszkować para traci zupełnie ochotę na kontynuowanie zabaw z powodu włączającej się przypadkiem nieodpowiedniej muzyki. Nikt z nas nie miałby ochoty doświadczyć czegoś takiego, dobrze więc jest się odpowiednio przygotować do romantycznego wieczoru.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: