Jak konserwować skórzane buty?

Prowadzenie domu    
ocena

Skóra wymaga szczególnego traktowania. Kupuje się coraz częściej skórzane buty, rękawiczki, torebki, kurtki czy kanapy. Wszystkie te wyroby są narażone na działanie czynników zewnętrznych, dlatego też należy poświęcić dość dużo uwagi. Wyroby skórzane do tanich nie należą, ale wygrywają jakością i estetyką. I chociażby te powody, estetyczne i finansowe, powinny wszystkich przekonać, że lepiej jest zapobiegać. Lepiej zainwestować swój czas i małe pieniądze w pielęgnację niż duże pieniądze w naprawę lub zakup nowego ubrania czy mebla.

Jak konserwować skórzane buty?

sxc.hu

Wszystkie wyroby ze skóry wyglądają pięknie, ale jedynie wtedy, kiedy są czyste. Tu skupię się na sposobach konserwacji skóry.

W przypadku mebli skórzanych, nie tylko kanap, warto jest zainwestować w dobre środki do pielęgnacji skóry. Najlepiej jest wybierać środki renomowanych producentów, ponieważ wtedy znamy doskonale skład tego specyfiku, a przecież wiele składników może zniszczyć skórę.

* Skórę należy odżywiać i natłuszczać. Wysuszona skóra łatwo pęka, a wtedy jeszcze szybciej się niszczy.

* Świetnym sposobem na odżywienie i konserwację skóry jest natłuszczanie jej woskową pastą do obuwia i polerowanie wełnianą szmatką. Taki zabieg warto powtarzać co miesiąc.

* Świetna do natłuszczania jest mieszanka denaturatu i gliceryny (łyżka gliceryny, 2 łyżki spirytusu).

* Skórzane rękawiczki najlepiej konserwować specjalnymi sprayami do skóry (do kupienia m.in. w sklepach z odzieżą skórzaną, w dużych sklepach, Internecie, itp.)

Również o skórzane buty należy odpowiedni dbać. Zaleca się, aby zaimpregnować je tuż po zakupie, jeszcze przed noszeniem. Dzięki konserwacji obuwia na tym etapie, buty będą służyły o wiele dłużej niż zazwyczaj. Należy mieć na uwadze to, że o żywotności buta nie decyduje tylko to, czy jest on ze skóry czy nie, ważne są przede wszystkim konserwacja oraz codzienna pielęgnacja (czyszczenie, suszenie). Do butów skórzanych także najlepsze są specjalne pasty.

Jeżeli buty są z białej skóry, to głównie zależy zadbać o ich konserwację. Do konserwacji tego rodzaju obuwia należy użyć specjalistycznych środków natłuszczających, w żadnym przypadku kremu czy wazeliny, gdyż zostaną plamy.

Jeśli buty są z ciemnej skóry, to od konserwacji można użyć zarówno specjalistycznych środków, jak i kremu czy wazeliny.

Jeśli buty są ze skóry lakierowanej, to nie wolno ich czyścić żadnymi preparatami, gdyż stracą charakterystyczny połysk. Ich konserwacja polega na przecieraniu szmatką nasączoną w mleku.

Jak Wy dbacie o skórzane buty? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =