Jak najlepiej przechowywać lakiery do paznokci?

Prowadzenie domu    
ocena

Wszystkie kosmetyki należy przechowywać w suchych miejscach, z dala od wszelkich źródeł ciepła, takich jak kaloryfery czy lampy. nie mogą być także poddane działaniu światła słonecznego. Wilgotna i często ciemna łazienka nie jest również idealnym miejscem na kosmetyki, bowiem woda, para i ciepło niszczą kosmetyki, skracając ich termin przydatności do użycia.

Jak najlepiej przechowywać lakiery do paznokci?

photoxpress.com

Jeśli więc chcemy korzystać z kosmetyków przez długi czas, musimy zadbać o sposób ich przechowywania. Dotyczy to również lakierów do paznokci, tak uwielbianych przez wiele kobiet.

Najlepszym miejscem do przechowywania lakierów do paznokci, podobnie jak innych kosmetyków, jest lodówka. Warto przeznaczyć jedną półkę czy szufladę tylko na kosmetyki. Myślę, iż domownicy, po początkowym zaskoczeniu bądź ataku śmiechu, zrozumieją i się przyzwyczają do obecności takich rzeczy w lodówce.

lakier do paznokciFot. photoxpress.com

Lodówka jest świetnym miejscem do przechowywania, bowiem dzięki niskiej temperaturze lakiery zachowują świeżość przez dłuższy czas. Schłodzony lakier lepiej rozprowadza się na paznokciach, więc samo malowanie nie będzie takie czasochłonne.

Lakier można również przechowywać w chłodnej spiżarce, jednak niestety nie w każdym domu się takowa znajduje.

A co zrobić, jeśli lakier już stężał? Czy jest już za późno i czy jedynym wyjściem jest wyrzucenie go do kosza? Absolutnie nie. Można go jeszcze uratować.

1. Jeśli jednak lakier już stężał, np. pod wpływem słońca, to można go zanurzyć we wrzątku. Dzięki takiej gorącej kąpieli lakier wróci do pierwotnej postaci.

2. Do zgęstniałego lakieru można dolać rozpuszczalnik do lakierów (można go kupić w sklepie internetowym). Wystarczy wlać 2 krople, wymieszać i już. Ilość kropel zależy od gęstości lakieru. Im bardziej zgęstniały lakier, tym więcej kropel rozpuszczalnika.

UWAGA!

Można też dolać do zgęstniałego lakieru troszkę zmywacza do paznokci. Ten sposób jednak niszczy płytkę paznokcia, więc nie należy go nadużywać.

Jak Wy przechowujecie swoje lakiery, aby przedłużyć ich trwałość? Wypowiedzcie się w komentarzu.

OCENA
2.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =