Prowadzenie domu Jak naprawić zepsuty suwak?

Jak naprawić zepsuty suwak?

-

Naprawę suwaka można zacząć od tego, żeby potrzeć suwak zwykłą świeczką albo mydłem. Dzięki temu, że ząbki będą miały poślizg, to szybciej wskoczą na swoje miejsce. Stosował to także wtedy, kiedy suwak już zaczynał „ciężko chodzić”.

Można zacząć od tego, żeby ścisnąć część suwaka, która się przesuwa. Będzie ona wtedy dokładniej łapać wszystkie ząbki.

Czasami jednak trzeba zamek „rozebrać”.

Uwaga!

Powyższy sposób dość często się sprawdza, ale nie zawsze. Czasami zamek błyskawiczny jest już tak zużyty, że jedynym wyjściem jest jego wymiana na nowy. A ten nowy warto od razu posmarować świeczką.

 • Krok pierwszy

  Końcówkę, która go zabezpiecza, należy zdjąć (najwygodniej to zrobić kombinerkami).

 • Krok drugi

  Potem należy rozsunąć zamek, ale nie powinien się rozdzielić.

 • Krok trzeci

  Teraz trzeba ułożyć ząbki od nowa. Jeśli już żabki są dobrze ułożone, to koniec zamka, który był ściskany przez końcówkę, należy obszyć kilkakrotnie grubymi nićmi i zakończyć tak, że supełek jest od wewnątrz spodni.

 • Krok czwarty

  Jeśli zamek się popsuje po raz kolejny, to wtedy wystarczy rozciąć i usunąć nici i zacząć od nowa.

 • Czy ta porada okazała się dla Was przydatna? Co sprawiło Wam największą trudność? Wypowiedzcie się w komentarzu.

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Opóźnienie wypłaty wynagrodzenia – co robić?

Większość pracowników niecierpliwie czeka na dzień miesiąca, w którym wypłata wynagrodzenia powinna znaleźć się na ich koncie, wszelkie opóźnienia w wypłatach ze strony pracodawcy budzą niepokój i mogą być odbierane jako sygnał, że kondycja firmy nie jest najlepsza.

Łuszczyca skóry – informacje

Łuszczyca jest jedną z najbardziej dokuczliwych i kłopotliwych, zaliczanych do dermatologicznych chorób skórnych, z którymi możemy spotkać się nawet w cywilizowanym świecie. Występuje ona pomimo dbałości o higienę i zdrowy tryb życia.

Zobacz też

Scones – przepis

Scones to rodzaj pieczywa pochodzącego z Wysp Brytyjskich i Irlandii, znanego szczególnie w krajach angielskojęzycznych. Można powiedzieć, że to małe bułki, do których wypieku nie potrzeba drożdży, dzięki czemu przygotowuje się je szybciej niż pieczywo na drożdżach czy zakwasie.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: