Jak obrać ananasa?

Prowadzenie domu    
ocena

Ananas jest lubianym owocem, który coraz częściej można spotkać w sklepach nie tylko w wersji w puszce. Świeży jest o niebo lepszy do jedzenia niż puszkowy. Owszem, do ciast, do potrwa lepszy jest ananas z puszki, jednak kiedy chcemy zrobić sałatkę owocową, zjeść ananasa po prostu czy użyc go do drinków – ten świeży nie ma sobie równych. Jest zdrowy, bogaty w witaminę C i błonnik.

Jak obrać ananasa?

sxc.hu

Zanim kupimy świeżego ananasa, zwróćmy uwagę na kilka spraw – ciężko jest wybrać świeży owoc. Podpowiedzią tutaj jest waga – im ananas cięższy tym starszy. Nie kupujmy bardzo dojrzałych owoców- szybko się psują, o ile nie trafimy na takiego, który już jest w środku lekko zepsuty. Ananas niestety zaczyna psuć się do środka i nie jest to widoczne, gdy trzymamy w dłoni duży owoc. Możemy też rozpoznać świeży owoc po zapachu – kiedy ananas jest naprawdę świeży wydziela nawet z liści świeży, mocny, słodki aromat. Im starszy owoc, tym słabiej pachnie. Warto też kupować ananasa, kiedy widzimy, że jest ich dużo i nie są przebrane – ananasy z natury długo nie mogą leżeć, dlatego w hurtowniach nie są długo trzymane.

Obieranie ananasa zaczynamy od odcięcia liści. Musimy zaopatrzyć się w duży i ostry nóż. Liście odcinamy poziomo, jednym ruchem u nasady. Powinniśmy zrobić to tak, by widać było pachnący, żółty miąższ owocu. Wtedy powinno pójść dalej jak z płatka – ostrym nożem podważamy skórkę tam, gdzie odcięliśmy liście. Skórka powinna powoli i z lekkim oporem sama zacząć odchodzić. Jeśli tak nie jest, musimy wesprzeć się nożem i lekko ją odkrawać. Obieramy ananasa na tyle głęboko, by odkroić twarde oczka na miąższu. Obranego ananasa kroimy w pionie na 4 części – by wyciąć pestkę. Potem, pozbawionego już pestki możemy pokroić na plasterki, a te na kostki, zależnie od tego, jak drobne kawałki chcemy mieć.

Lubicie ananasa? Jak często go jecie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =