Prowadzenie domu Jak odnowić meble?

Jak odnowić meble?

-

Zanim przystąpimy do zabiegu odnawiania mebli musimy sprawdzić czym ich powierzchnia jest pokryta. Wystarczy, tym celu, przetrzeć, wacikiem nasączone spirytusem i tak:
– jeśli na wacie jest brud to znak, że drewno jest polakierowane ale zakurzone,
– czysty wacik oznacza, że meble pociągnięte są warstwą lakieru,
– wacik odbarwiony i lepki to znak – meble pokryte są politurą.

Jak poddać meble renowacji?
1.Zaczynamy od starcia starej, zniszczonej politury za pomocą papieru ściernego tak aby było widać słoje w drewnie. Dzięki temu zabiegowi usuniemy plamy, odpadający lakier i przygotujemy meble pod renowacje.
2.Naprawiamy wszelkie uszkodzenia czyli przyklejamy urwane uchwyty, listewki
3.Tak przygotowaną powierzchnie mebli malujemy na wybrany przez siebie kolor.
4.Po wyschnięciu lakierujemy aby zapobiec osiadaniu brudy oraz uszkodzeniom.

Oto kilka metod pielęgnacji mebli:
1. Zacznij pielęgnację mebli od polerowania ich drewnianych powierzchni raz w tygodniu.
2. Unikaj korzystania z preparatów wzbogaconych alkoholem lub amoniakiem gdyż powoduje to uszkodzenie powierzchni mebli.
3. Idealny płyn do czyszczenia mebli można zrobić samemu a z soku cytrynowego oraz oliwy z oliwek.
4. Do polerowania zawsze używaj flanelowej szmatki i delikatnie ją tylko zwilżaj – meble nie lubią obfitego polewania płynami, gdyż tworzą się zacieki.
5. Ważne jest systematyczne dbanie o czystość drewnianych mebli, szczególnie stołów, gdyż mogą zostać na nich ślady od kubków i talerzy. Do ich mycia stosuj roztwór ciepłej wody z mydłem w płynie.
6. Jeśli jesteś posiadaczem mebli należących do antyków warto, raz w roku, zainwestować w ich profesjonalne czyszczenie.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Poprzedni artykułPrzypalony garnek – czyszczenie
Następny artykułJak urządzić taras?
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Szkolenie pracowników a kultura organizacji

Jaką rolę w szkoleniu pracowników odgrywa kultura organizacji? Rozpoznawalna dla uważnych obserwatorów, a niekiedy wymagająca znajomości relacji pomiędzy zatrudnionymi. Niezależnie od tego jak widoczne są jej aspekty - kultura organizacji, bo o niej mowa, wyróżnia każdą organizację. Sposób w jaki kultura charakteryzuje organizację może być również negatywny, dlatego rolą kierownictwa jest dbałość o właściwe jej ukształtowanie. Jednym ze sposobów na kształtowanie kultury organizacji jest szkolenie. Jak z niego korzystać by wpływać na kulturę? Poznajcie nasze propozycje.

Wyprawka do szkoły – co kupić?

Pójście do szkoły zawsze wiąże się z dużym stresem nie tylko samego dziecka, ale także jego rodziców, a zakup akcesoriów szkolnych należy niewątpliwie do najprzyjemniejszych rzeczy.

Zobacz też

Bimber – przepis

Bimbru produkować nie wolno. Od tego musimy zacząć. Jednak jest tajemnicą poliszynela, że nie jest trudno go zrobić, a na wsiach pędzi się go po dziś dzień. Na własny użytek możemy zrobić niewielką ilość, nie wolno go sprzedawać ani rozpowszechniać. Tylko po co go robić? Dziś każdy alkohol można kupić, nawet ten o bardziej oryginalnym smaku.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: