Jak otworzyć kokosa?

Prowadzenie domu    
ocena

Kokos nie jest popularnym owocem. Nie nadaje się za bardzo do zjedzenia go samego, bo jest za słodki. Nie warto kupować go dla mleczka, albo dla uzyskania wiórek, bo bez problemu obydwa te produkty można kupić już gotowe i nie męczyć się z całym kokosem. Jest rzadko widywany w sklepach, nawet w wielkich supermarketach, gdzie można spotkać najróżniejsze owoce i warzywa, a jeśli już faktycznie go znajdziemy – jest stosunkowo drogi.

Jak otworzyć kokosa?

sxc.hu

Kokos kupiony w całości jednak ma swoje plusy. Wiórki, które przygotujemy w domu są zdecydowanie inne w smaku, w skorupce można podać inne owoce, drinka bądź owocową sałatkę (tak, może służyć jako miseczka!), mleczko jest słodsze, delikatniejsze, pachnie zupełnie inaczej. I nie zawiera takiej ilości sztucznych dodatków, jak mleczko kokosowe z puszki. A czekoladowo – kokosowy bounty zrobiony w domu jest niezapomnianym ciastem, które długo zachowuje świeżość.

Kiedy już zdecydujemy się kupić kokosa w całości, staniemy przed poważnym problemem. Jak się do niego dostać. Kokos jest tak twardy, że można rzucać nim o ścianę i nic mu nie będzie, jak powiedział, żartując jeden ze znanych kucharzy. Ale nawet kokos ma swój słaby punkt i ten punkt musimy znaleźć.

Do otworzenia kokosa potrzebny będzie korkociąg, słomka, miseczka i ostry nóż lub młotek. Bierzemy kokos do ręki i patrzymy na jego czubki – na jednym z nich znajduje się kilka kropeczek w innym kolorze niż reszta pancerza – są to „oczy” kokosa – jego jedyne słabe punkty. W te „oczka” wbijamy mocno korkociąg i kręcimy jak byśmy otwierali wino. Nie powinniśmy mieć z tym problemu, róbmy to jednak w pionie – aby nie wylać mleczka. Kiedy już wyjmiemy „oczka” wylewamy mleczko do miski – do tego czasami przydaje się słomka, zależnie od wielkości otworów – musimy to sami ocenić. Z kokosem pozbawionym mleczka nie ma już problemu – wystarczy podważyć obok dziurek nożem, lub rozbić młotkiem na pół, kokos raz przedziurawiony pęknie bez problemu.

Jak często jecie kokosa? Jaki jest Wasz ulubiony owoc?

OCENA
4.43
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =