Jak ozdobić słomki do napojów?

Prowadzenie domu    
ocena

Słomki do napojów, nawet jeśli kolorowe czy w prążki, pozostają nadal wyłącznie słomkami do napojów. Niewiele jednak potrzeba, żeby zmienić ich klasyczny wygląd i zachwycić gości swoją pomysłowością, polotem i poczuciem humoru.

Jak ozdobić słomki do napojów?

photoxpress.com

Ozdoby można wykonać z kolorowego brystolu. Nanosimy na brystol wybrany szablon, mogą to być zawadiackie, podkręcone wąsy, duże kokardy, serduszka, misie, gwiazdki, słońce, motyl, biedronka, żaglówka itp. Następnie wielokrotnie powielamy szablon w zależności od zapotrzebowania, a następnie mocujemy go w miejscu zagięcia słomki. Ozdobę możemy umocować poprzez jej nasunięcie na rurkę po wcześniejszym wykonaniu, w wybranym miejscu, otworu dziurkaczem albo przy pomocy cienkiej niteczki lub kolorowej tasiemki. Można je także przyczepić przy pomocy dwustronnej taśmy. To garść ogólnych pomysłów, a teraz szczegóły, czyli - zrób to sam.

Po narysowaniu i wycięciu szablonu motyla ozdabiamy jego skrzydła kolorowymi kropkami, które wycinamy dziurkaczem. Do żaglówki wykonanej z wybranego koloru kartonu doklejamy od tyłu biały żagiel. Słońce jest bardzo wdzięczną ozdobą - wycinamy pomarańczowe kółko, od tyłu doklejamy żółte promienie. Z czerwonego kartony wycinamy owal, stanowiący korpus biedronki. Czarnym flamastrem oddzielamy skrzydełka i rysujemy głowę. Doklejamy wykonane dziurkaczem czarne kropki. Prawda, że proste?

Niezwykle efektownie wygląda przymocowany do słomki wiatraczek. Jego wykonanie na szczęście nie jest zbyt skomplikowane. Kartkę papieru składamy w trójkąt. Od środka w kierunku rogów zostawiamy 2,5 cm, a resztę tniemy do końca. Powielamy tę czynność w odniesieniu do każdego rogu kartki. Jedna część składamy do środka, drugą zostawiamy i składamy następną. Potem składamy trzecią i czwartą. Środek łączymy pinezką. W przypadku mini-wiatraczków zdobiących słomki do drinków, trzeba odpowiednio zmniejszyć proporcje.

Każdą ozdobę można urozmaicić dodatkowymi elementami, takimi jak: brokat, cekiny, kolorowe druciki, koraliki.

Kolejną ozdobą są fikuśnie zwinięte skórki pomarańczy, cytryny czy limonki. Do ich wykonania oprócz cytrusów i słomek potrzebne są wykałaczki i nożyk do twistów (można go kupić w sklepie z barmańskimi akcesoriami, koszt wynosi nie więcej niż 20 zł). Owoc obieramy w poprzek. Pozyskany pasek skórki zakręcamy w zawijaska i owijamy nim słomkę. Jego koniec przy pomocy wykałaczki przyczepiamy do słomki (przebijając nią słomkę).

Czy znacie inny sposób na zdobienia słomek do napojów? Podajcie nam go w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =