Jak pielęgnować skórzane meble?

Prowadzenie domu    
ocena

Skóra to bardzo popularne pokrycie mebli wypoczynkowych. Wynika to z faktu, iż jest ona delikatna, a jednocześnie bardzo wytrzymała. Wiele osób rezygnuje z zakupu skórzanych mebli, ponieważ sądzą, że potrzebują one wiele pielęgnacji i że szybko się niszczą.

Jak pielęgnować skórzane meble?

sxc.hu

Otóż nic bardziej mylnego. Nie potrzeba wcale dużego nakładu czasu, aby utrzymać takie meble w dobrym stanie przez wiele lat.

Przede wszystkim trzeba się zapoznać z wszystkimi zaleceniami producenta. Do mebli skórzanych producenci dołączają instrukcje z zaleceniami.

Jeśli już pojawiła się jakaś plama, to najpierw należy wypróbować w niewidocznym miejscu preparat, który chcemy zastosować.

Jak czyścić skórzane fotele czy kanapy?

Jeśli się zakurzą, to wystarczy przetrzeć je ściereczką zamoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków mydlanych. Ściereczka nie może być mokra, tylko wilgotna, dlatego należy ją dobrze wyżąć.

Dwa razy do roku trzeba poświęcić troszkę więcej czasu na pielęgnację, ponieważ należy zastosować specjalny środek do pielęgnacji mebli skórzanych. Dzięki temu skóra nadal będzie wyglądać delikatnie.

Jeżeli w domu są lub pojawiają się dzieci, a nie chcemy zmieniać mebli, to warto zainwestować w narzuty. Narzuty zawsze można zdjąć i wyprać. Również wtedy, kiedy przychodzą goście, narzuty można zdjąć i pochwalić się zadbaną, skórzaną kanapą. Narzuty można dobrać indywidualnie. Dobrym, choć dość ekstrawaganckim pomysłem jest zakup białej narzuty w sytuacji, kiedy w domu są dzieci. Wydaje się to dziwne, bo dzieci przecież brudzą i będzie to widać. Jednak biała narzuta ma to do siebie, że w razie plamy można ją potraktować wywabiaczem. Kolor na pewno się nie wybarwi.

Skóra nie może być przesuszona, dlatego należy ją nawilżać odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi oraz dbać o odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, w którym stoją meble.

Do czyszczenia mebli należy używać flanelowej ściereczki, a jeśli coś się na nie wyleje – papierowych ręczniczków.

Skoro już zainwestowało się dość duże pieniądze w zakup samych mebli, nie warto oszczędzać na środkach do pielęgnacji. Lepiej kupić środek renomowanego producenta i cieszyć się dłużej widokiem mebli skórzanych.

UWAGA!

Do czyszczenia mebli NIE NALEŻY stosować proszku do prania oraz środków, które zawierają:
- naftę,
- rozpuszczalniki,
- lakier,
- terpentynę,
- alkohol,
- spirytus,
- aceton.

Jak Wy pielęgnujecie skórzane meble? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =