Otóż nic bardziej mylnego. Nie potrzeba wcale dużego nakładu czasu, aby utrzymać takie meble w dobrym stanie przez wiele lat.

Przede wszystkim trzeba się zapoznać z wszystkimi zaleceniami producenta. Do mebli skórzanych producenci dołączają instrukcje z zaleceniami.

Jeśli już pojawiła się jakaś plama, to najpierw należy wypróbować w niewidocznym miejscu preparat, który chcemy zastosować.

Jak czyścić skórzane fotele czy kanapy?

Jeśli się zakurzą, to wystarczy przetrzeć je ściereczką zamoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków mydlanych. Ściereczka nie może być mokra, tylko wilgotna, dlatego należy ją dobrze wyżąć.

Dwa razy do roku trzeba poświęcić troszkę więcej czasu na pielęgnację, ponieważ należy zastosować specjalny środek do pielęgnacji mebli skórzanych. Dzięki temu skóra nadal będzie wyglądać delikatnie.

Jeżeli w domu są lub pojawiają się dzieci, a nie chcemy zmieniać mebli, to warto zainwestować w narzuty. Narzuty zawsze można zdjąć i wyprać. Również wtedy, kiedy przychodzą goście, narzuty można zdjąć i pochwalić się zadbaną, skórzaną kanapą. Narzuty można dobrać indywidualnie. Dobrym, choć dość ekstrawaganckim pomysłem jest zakup białej narzuty w sytuacji, kiedy w domu są dzieci. Wydaje się to dziwne, bo dzieci przecież brudzą i będzie to widać. Jednak biała narzuta ma to do siebie, że w razie plamy można ją potraktować wywabiaczem. Kolor na pewno się nie wybarwi.

Skóra nie może być przesuszona, dlatego należy ją nawilżać odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi oraz dbać o odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, w którym stoją meble.

Do czyszczenia mebli należy używać flanelowej ściereczki, a jeśli coś się na nie wyleje – papierowych ręczniczków.

Skoro już zainwestowało się dość duże pieniądze w zakup samych mebli, nie warto oszczędzać na środkach do pielęgnacji. Lepiej kupić środek renomowanego producenta i cieszyć się dłużej widokiem mebli skórzanych.

Uwaga!

Do czyszczenia mebli NIE NALEŻY stosować proszku do prania oraz środków, które zawierają:
– naftę,
– rozpuszczalniki,
– lakier,
– terpentynę,
– alkohol,
– spirytus,
– aceton.

Jak Wy pielęgnujecie skórzane meble? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZespół rakowiaka – definicja, objawy
Następny artykułJak grać P2P przy użyciu Kaillera?

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here