Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Prowadzenie domu    
ocena

Wiele osób lubi się budzić słysząc za oknem świergot ptaków. Wielu z nas umieszcza na swoich tarasach czy balkonach również specjalne karmniki dla ptaków, zapraszając je tym samym do towarzystwa. Jednak obecność tych gości, w tym gołębi, zazwyczaj kończy się przymusem sprzątania ich odchodów.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

photoxpress.com

Istnieje wiele metod odstraszania gołębi, jedne są bardziej humanitarne inne mniej. Jednak, jeżeli nie uda nam się odstraszać ptaków, a wręcz przeciwnie, ich obecność zatruwa nam życie i zaśmieca balkon, jedyne co pozostaje to uzbroić się w odpowiedni sprzęt i systematycznie sprzątać ich odchody.

Główne narzędzia, jakie będą nam niezbędne do pracy, to:
- gumowe rękawiczki ochronne,
- szpachelka lub ostry nożyk,
- miska z ciepłą wodą,
- proszek do prania,
- domestos,
- gąbka,
- sucha ściereczka,
- zmiotka.

UWAGA!

Jednym ze znanych domowych sposobów jest również potraktowanie takich plan sokiem z cytryny lub octem. Sok z cytryny wypróbowałam i działa doskonale.

  1. Krok pierwszy

    Zawsze zaczynamy od zeskrobania suchych odchodów. Świeże najlepiej pozostawić, na kilka godzin. Usuwanie świeżych odchodów, równa się rozmazaniu ich, a w konsekwencji dłuższą i zdecydowanie mniej przyjemną pracę. Za pomocą szpachelki lub ostrego noża (możemy również posłużyć się tekturką), zeskrobujemy zabrudzenia.

  2. Krok drugi

    Następnie za pomocą ciepłej wody z dodatkiem proszku do prania, gąbką lub mokrą szmatką myjemy powierzchnię, gdzie znajdowały się odchody. Zamiast gąbki, idealnie nada się stara. niepotrzebna szczoteczka do zębów. Czasami zdarza się tak, że na miejscu usuniętych przez nas odchodów pozostają plamy, wówczas należy je potraktować przez kilka minut domestosem (lub mleczkiem czyszczącym), zetrzeć mokrą gąbką a potem jeszcze raz suchą i gotowe!

  3. Krok trzeci

    Jeżeli nie mamy zamocowanych siatek na balkonie lub innych barier chroniących nas przed tymi ptakami, pamiętajmy, aby nie zostawiać na balkonie jedzenia </strongnp. chleba, który często wystawia się na zewnątrz, żeby szybciej wysechł czy też worków ze śmieciami. Gołębie od razu przyfruwają do takich skarbów.

Jak długo gołębie przylatują na Wasz balkon? Jak sobie z nimi radzicie?

OCENA
3.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

lol

~ lol / 2018-04-15 13:31:31
oceń komentarz: (1) (0)