Jak pozbyć się karaluchów?

Prowadzenie domu    
ocena

Karaluchy są jednym z najbardziej nielubianych i nieproszonych szkodników. Ich ulubione miejsce do zagnieżdżenia to piwnice, spiżarnie, ciemne kąty i dziury. Należą do rodziny karaczanów, a ich wielkość sięga do 30 mm.

Jak pozbyć się karaluchów?

sxc.hu

Karaluchy najczęściej do życia wybierają ciepłe i wilgotne miejsca jak okolice zlewu i wanny, rzadko można je spotkać w ciągu dnia, gdyż prowadzą nocny tryb życia. Żywią się tym samym, co ludzie, chociaż nie pogardzą również klejem z oprawy książki. Gdy się pojawią należy je bezzwłocznie usunąć, gdyż są nosicielami groźnych dla zdrowia pasożytów wywołujących m.in. toksoplazmozę (szczególnie dla kobiet w ciąży).

Jak się ich pozbyć?
1. Podstawową rzeczą jest dbanie o higienę w domu, szczególnie nie pozostawiać resztek jedzenia. Należy zawsze pamiętać o codziennym wynoszeniu śmieci.
2. Poleca się używanie preparatów, które pozwolą nam zwalczyć karaluchy, należą do nich:
- płytka Globo
- aerozol i pianka Baygon (również trutka)
- mikrokapsułki Gett
3. Skuteczna jest również dezynsekcja przeprowadzana przez specjalistyczne firmy. Nie powinna jednak dotyczyć ona tylko jednego pomieszczenia, ale całej powierzchni mieszkalnej, aby całkowicie wytępić szkodniki.

Karaluchy są bardzo odporne na trucizny oraz wszelkiego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne, dlatego tak trudno jest je zwalczyć.

UWAGA!

Domowe sposoby na karaluchy: - pozostawienie bułki posmarowanej maścią siarkową - ustawienie miseczek z piwem na których oparte są listewki drewniane, karaluch wędrują po nich, wpadają do piwa i topią się.

Mieliście kiedyś problem z karaluchami? Jak sobie z nimi poradziliście?

OCENA
2.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =